Jan Kavan a Eduard Chmelár o iniciatíve Zjednotení za mier

Počet zobrazení: 6756

p1160100_2.jpgp1160074_2.jpgV stredu 3. 6. 2015 sa v priestoroch Inštitútu ASA uskutočnila debata o iniciatíve Zjednotení za mier.

p1160096_2.jpgHostia:

Jan Kavan, bývalý predseda Valného zhromaždenia OSN a exminister zahraničných vecí ČR, signatár iniciatívy Zjednotení za mier


Eduard Chmelár, rektor Akadémie médií, autor deklarácie Zjednotení za mier


Moderuje: Gabriela Rothmayerová,
signatárka iniciatívy Zjednotení za mier

Odkaz na videozáznam:
https://www.youtube.com/watch?v=SPynk1rFuEw

Videozáznam: Michael Augustín

(Za dočasný problém pri priamom sprostredkovaní záznamu sa ospravedlňujeme.)
 

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Komentáre

Obrázok používateľa Peter Dolina
#1
Peter Dolina
07. jún 2015, 22:18

Este nikdy som nepocuval viac ako 2-hodinovu prednasku a diskusiu, az teraz.  Velmi zaujimava a putava, ovsem nesuhlasim s panom Kavanom v dvoch veciach.

1.  Aj ked ma jasne pravdu v tom, co treba na Ukrajine urobit, nesuhlasim s tym, ze to bude trvat "desatrocia".  Tolko casu Ukrajina nema, nejake stabilizujuce riesenie pride ovela skor, dnes sa svet phybuje rychlo.

2.  Hlavne nebezpecenstvo vojny je ISIS a najma v situacii, keby ziskal atomove zbrane povedzme z Pakistanu.  Ak by ISIS ziskal atomove zbrane aj s nosicmi, tak by ani nestacil previest inicialnu montaz a uz by bol vymazany zo sveta, ak by ho US rakety stredneho doletu zlikvidovali, Rusko by sa mozno aj pripojilo, Cina by tiez velmi neprotestovala, Izrael o to menej.  Ziskat pre ISIS zbrane hromadneho nicenia je samovrazda sama o sebe, mocnosti by iste nedovolili, aby tie zbrane ich ohrozili v uplne nevypocitatelnych rukach fanatikov.

Domnievam sa, ze ISIS by si mali riesit arabske krajiny samy a vobec vsetky ich krasne Shia-Sunni konflity, oni sa tiez nestarali do 30-rocnej vojny, my by sme mali odtial odist a nechat ich, nech si riesia svoje veci.  Samozrejme by sme nemali my v USA podporovat Izrael, ten stat by sa rychlo umudril, keby bol sam na seba.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984