Socialisti.sk organizuje tlak na poslancov vo veci dohody s USA

Počet zobrazení: 2675

Hnutie Socialisti.sk v týchto dňoch organizuje virtuálny tlak verejnosti na vybraných poslancov koalície. V utorok zase pripravuje verejné zhromaždenie pred budovou parlamentu.

Je to reakcia na včerajšie schválenie návrhu obrannej dohody s USA vládou SR. Ešte včera sme prostredníctvom sociálnych sietí vyzvali verejnosť, aby prostredníctvom elektronickej pošty posielali vybraným poslancom koalície výzvu k odmietnutiu dohody.

V tejto chváli vieme minimálne o dvoch poslancoch koalície, ktorí sú pripravení nehlasovať za návrh dohody. Mnohí sympatizanti, ktorí na našu výzvu zareagovali, nám v priebehu niekoľkých hodín hlásili, že viacerí poslanci NR SR už majú zahltené schránky. Považujeme to za jasný signál verejnosti voči voleným zástupcom, že si neprajú, aby parlament ratifikoval túto dohodu.

V utorok zase podporíme iniciatívu parlamentnej opozície, ktorá sa na mimoriadnej schôdzi pokúsi presadiť vypísanie referenda v otázke prijatia dohody. Hnutie Socialisti.sk v utorok o 12.30 pripravuje verejné zhromaždenie občanov odmietajúcich podmienky nadiktované v dohode s USA.

Hnutie Socialisti.sk v polovici decembra ako prvý politický subjekt poukázalo na negatívne aspekty návrhu dohody s USA. Následne sme podporili hromadnú pripomienku občianskeho združenia Zjednotení za mier, pod ktorú sa miesto potrebných 500 podpísalo viac ako 20 000 ľudí. V týchto chvíľach zase pripravujeme tlak na NR SR a v prípade, že parlament dohodu ratifikuje, tak svoje aktivity zameriame na prezidentský palác.

Hnutie Socialisti.sk je zároveň pripravené participovať na každej aktivite zameranej na odpor voči obrannej dohode s USA, vrátane pripravovanej petície parlamentnej opozície.

Artur Bekmatov,
predseda Socialisti.sk

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984