Ostrihaný parízer

Počet zobrazení: 2598

Matovič bol v Paríži. Pozval ho Emmanuel Macron, absolvent prestížnej školy pre budúcu elitu. Ešte cez volebnú noc vraj víťazovi slovenských volieb blahoprial. A on potom dojato pred kamerami líčil, ako z esemesky vycítil, ako je rád, lebo sa už nebude musieť dívať do tých falošných smeráckych očí, ale do čestných a úprimných.

Teraz ho pozval do Paríža. Ponožky čisté mal, možno Pavlínka pribalila do kufra aj náhradné, aby si ich nemusel niekde v hoteli sám prať. Hoci pozvanie asi prišlo náhle, úradníci neavizovali, že je na ceste. Alebo možno to bolo zase poleno od koaličného partnera, ktorý spravuje ministerstvo zahraničných vecí. A on stále musí s názornými pomôckami ukazovať pred tabuľou svojmu nesvojprávnemu obyvateľstvu všelijaké grafy. Ficovoliči a podobná háveď nie a nie pochopiť, že majú v kuse stáť v daždi, aby prijali svoju dennú dávku paličiek do nosa. Síce nič nezaručujú, no keď sme už na ne vyhodili toľko miliónov, tak ich azda nezahodíme do Dunaja. Aj keby boli pod psa.

Náš hrdina pri tej vyčerpávajúcej práci pred tabuľami zarástol. Teraz, čo? A tak Matovič úprimne a odvážne priznal, ako ho večer pred odletom ostrihala dcérka Klárka. Veď nepôjde do mekky módy ako „sedlák“. Macron mu podržal dáždnik, pousmieval sa a zadíval do tých čestných odvážnych očí slovenského predsedu vlády. Ale to nie je všetko, čo sme sa o návšteve hláv dvoch suverénnych štátov dozvedeli: Matovič porozprával Macronovi „storku“ o Počiatkovej vile, o jeho nápade urobiť pred ňou tlačovku a o následnom miliónovom virále. Ktorý mu vlastne vyhral voľby.

Ktovie, má Počiatek už francúzske občianstvo? A je tá vila majetkom SR? Pustí nám ju Macron? O tom nikde ani muk. V Paríži sú zvyknutí na haute couture, no namiesto radosti, že sa nevytasil Matovič ponožkami, rozhádaný slovenský ľud riešil kostrbatý účes z nožníc dcérky. Americká politička Pelosiová sa zachovala ako papaláška, lebo si išla dať urobiť frizúru, hoci všetkým ostatným Američankám počas pandémie vstup do kaderníctiev zakázali – vidíte ten rozdiel?!

A zvyšný, nematovičov slovenský ľud dumal: a čo sa vlastne stalo? Veď Emmanuel Macron má iste elitnú službu a jeho bežní úradníci mu určite pripravujú podklady. Vie on dobre, ako študent Matovič na pláži podčiarkoval state z cudzej knihy, vie on dobre, s kým vládne po tom víťaznom ťažení pred Počiatkovu vilu. Ale keďže je Emmanuel Macron demokrat, vzal na vedomie, že si tento druh vlády ľud zvolil. Jeden je šéfom veľkej krajiny galského kohúta, ten druhý je tiež kohútom na svojom smetisku. Úradníci z ministerstva sú spokojní, Matovič je ich chutný „parízer“.

A niečo sa na tej návšteve aj upieklo. Čo, to ešte nevieme. Matovič vo štvrtok, teda deň po ceste, povedal, že s Emmanuelom spolu hovorili „o jednej veľmi zaujímavej téme“, ale nechce prezradiť, o čo ide. „Dáme si zhruba mesiac čas a potom budeme spoločne informovať,“ povedal v Rádiu Expres. „Ak by som len naznačil, všetci by vedeli, o čo ide.“ Žeby zase atómová bomba?

(Text vyšiel na Pravda.sk 10. 2. 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984