Už by ste mali zapojiť rozum

Počet zobrazení: 5324


Ľuboš Blaha dnes na FB píše:

Poradca strany MOST-HÍD Zsolt Gál dnes v SME tragikomicky vysvetľuje, že sankcie voči Rusku sú super, lebo môžu Rusko ekonomicky položiť. Ako píše: "Skepticky sa vyjadrovali o sankciách aj proruskejší politici v našom regióne: so sankciami „sme strelili sami seba do nohy”, lebo škodia viac Únii ako Rusku (Viktor Orbán), sú „nezmyselné“ (Robert Fico) a takáto „ekonomická vojna neprináša výsledky“ (Ľuboš Blaha)... Skrátka, vyzerá to tak, že sankcie boli veľmi účinným nástrojom a Putinovi urobili poriadny škrt cez rozpočet. Keď sa kurz ruskej politiky nezmení a sankcie zostanú v platnosti, ruská ekonomika už v roku 2015 môže zažiť dramatický pád."

Takže, aby sme si rozumeli: Po prvé, nikto nikdy netvrdil, že sankcie Rusku neublížia, len je absurdné si myslieť, že ubližovanie Rusku pomôže vyriešiť spor o Ukrajinu - nie, nepomôže, Rusko svoje životné geopolitické záujmy neopustí (o tom už Gálov článok nepíše, vystačí asi s tým, že sa ubližuje Rusku, to nám má akože stačiť). Po druhé, sankcie ubližujú nielen Rusku, ale aj nám na Slovensku a celej Európe, a to je to, čo zaujíma mňa - som presvedčený, že naši ľudia nemajú trpieť kvôli geopolitickým záujmom veľmocí. Po tretie, aj keby sa zbožné želania autora komentára v SME premenili na skutočnosť a ruská ekonomika by kľakla, znamenalo by to akurát tak chaos v Rusku. Chaos v krajine s jadrovými zbraňami, kde sú alternatívou Putina militantní nacionalisti. A takejto vízii poradca poslancov z MOST-HÍD tlieska! Nestabilné, oslabené a rozzúrené Rusko kúsok od našich hraníc je pre neho niečo, čo si máme akože želať?! Ja už fakt neviem, či tu ešte niekto napravo má štipku zdravého rozumu.

Sankcie sú nezmysel a vzájomne oslabujú Európu aj Rusko (to, že tomu cynicky tlieska USA, tomu sa dá rozumieť, lebo je v ich záujme oslabovať EÚ a Rusko ako svojich rivalov, ale prečo tomu tlieska MOST-HÍD, to je mi záhadou). Sankcie nás od seba vzďaľujú a vytvárajú podhubie pre studenú (?) vojnu. V Rusku iba porastie nenávisť voči Západu, lebo my sme vinníci ich strádania. Ak toto šialenstvo niekto nezastaví, môže to skončiť veľmi zle. Haló, páni z MOST-HÍD, skúste sa vo vašich analýzach kuknúť aj dva kroky dopredu, nielen zbožne dúfať, že Rusko ekonomicky padne. Buď nemáte pravdu a nepadne, alebo pravdu máte a potom to bude nočná mora nielen pre Rusko, ale pre celý svet. Už to dávno nie je o napínaní svalov. Už by ste mohli zapojiť rozum. Érti Gál Úr?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Komentáre

Obrázok používateľa Palo
#1
Pavel Novota
20. november 2014, 22:01

Súhlasím s Vami pán Blaha, už by ste mohli zapojiť rozum. Mám na mysli všetkých politikov, aj tých celoeurópskych. Dovolím si vyjadrenie, že sankcie proti Rusku sú súčasťou hry, ale nie sú tým podstatným o čo tu ide. Nechcem sa opakovať, je to tu na stránkách Nového slova. Sám so napísal blog "Orbán, Zeman, Fico" a následne sa tu objavili články "Varování z USA : Česku hrozí destabilizace a pokus o změnu režimu " , " Američtí "měniči režimú" míži na Česko (je to zrejme o tom istom, ešte som to nečítal ). 

Myslím si, že európsky politici by mali prestať robiť naháňačov slávy USA v ich egoistických zámeroch vládnuť svetu a vysloviť im jasné stop - Už bolo dosť farebných revolúcií. Ak chcú nech si ju urobia sami doma.

Obrázok používateľa P.Guman
#2
Pavel Guman
21. november 2014, 17:55

Fašington takých verných služobníkov ako je tento "človek" z MOST-HÍD potrebuje, čo pre peniaze predajú nie len vlastnú karjinu ale aj vlastnú...

Na tie krajiny, kde šanca získavať takých ľudí slúžiacich darebákom natovcom a dostať ich k moci je malá sú uvaľované bezdôvodné sankcie pre nič za nič - Kuba, KĽDR.

Momentálne sa im nepáči kto je pri moci v Rusku, a nechce im potrebne slúžiť tak ako chce Fašington, a dostať k moci ich človeka (Navaľnyj) cez "majdan" (prevrat) je malá tak sú vymýšľané rozne sankcie.

Ako sa uskutočnil prevrat v bývalej Ukrajine alebo ako sa plánoval nedávno prevrat v Hongkongu a kto ho platil je veľmi dobre vysvetlené v tomto videu:

http://youtu.be/abK0Kxb2ufg  

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984