Vstali noví kádrovníci

Počet zobrazení: 4566

Ako úprimne chcú niektorí politici odpolitizovať správu vecí verejných a bojovať proti straníckym nomináciám, to nám nedávno predviedli v bratislavskom Primaciálnom paláci. Vo finále o funkciu hlavného kontrolóra mesta sa stretli Marián Miškanin a neúspešný kandidát na primátora Bratislavy Ján Mrva, ktorého verejnosti z bilbordov odporúčali Richard Sulík i Veronika Remišová. Poslanci mestského zastupiteľstva sa jasnou väčšinou rozhodli pre „zafúľanca“ Smeru M. Miškanina, a to nemali urobiť. Ale hromy-blesky na víťazovu hlavu burácali predovšetkým ako odkazy mladému primátorovi Matúšovi Vallovi, že tade cesta nepovedie a že ak sa niekto nahnevá, bude zlý. A mali by si to vziať k srdcu aj členovia komisií, ktorí budú vyberať riaditeľov bratislavských podnikov.

A kádrovníci naozaj perlili! Dana Čahojová, nezávislá starostka Karlovej Vsi: „Myslím si, že nominant politickej strany Smer-SD nepatrí na takú významnú pozíciu v Bratislave.“ Boris Kollár (Sme rodina): „Po voľbách sa nebudem diviť, keď pôjdu s Ficom do vlády.“ Pán poslanec Kollár narážal na Progresívne Slovensko a na Beblavého stranu SPOLU. Ján Mrva (podľa životopisu zverejneného na https://www.sme.sk/os/1721/jan-mrva politická príslušnosť k SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska): „Bratislavčania, iba sa vyjasnilo, že Vallo-team sú vlastne Smer.“ Richard Sulík (SaS): „Nominácia pána Miškanina, ktorý je evidentne nominant Smeru, to sú také škaredé veci...“ Milan Truban (Progresívne Slovensko): „Nám sa to nepáči, budeme sa na to pýtať, prečo takto, ale bol vybraný transparentne.“ Súdruhovia Vasiľ Biľak, Ľudovít Pezlár či Viliam Šalgovič môžu byť pyšní na pokračovateľov ostražitej kádrovej politiky. Pri niektorých z nich dokonca aj na ich štylistickú – povedzme to fajnovo – svojskosť.   

Bohvieako nás nepotešil ani Ľubomír Ondrejkovič, hovorca Progresívneho Slovenska, hoci robil, čo mohol: „Vedenie strán PS a SPOLU sa nijako neangažovalo v nominácii a výbere hlavného kontrolóra Bratislavy, pretože sme presvedčení, že to vedeniam strán vôbec neprináleží. Podľa informácií od našich poslancov ich rozhodnutie vzišlo z toho, že pri obmedzenom výbere z kandidátov uprednostnili odbornosť pred komunálnou históriou kandidáta.“ Máme tomu rozumieť tak, že pri početnejšom záujme o funkciu by šťastie sadlo, napríklad, aj na pána Mrvu, lebo v množstve hláv by sa to stratilo? Nuž čo, aspoň vieme, že nám, Bratislavčanom, neostáva iné, len si držať palce, aby sa do výberových konaní na posty šéfov bratislavských vodární, odpadového hospodárstva či mestskej hromadnej dopravy prihlásilo čo najmenej záujemcov. A pripraviť si štuple do uší pri opätovnom rachote Biľakových, Pezlárových či Šalgovičových následníkov v Primaciálnom paláci, keď sa dozvedia, aké ďalšie nespoľahlivé a nebezpečné živly sa prešmykli do bielizníka hlavného mesta....

Len si tie štuplíky potom nezabudnime vytiahnuť, aby sme počuli, keď nám médiá čo nevidieť začnú slávnostným tónom pripomínať, že prvým veľkým víťazstvom bratislavského Námestia SNP pred tridsiatimi rokmi bolo vypustenie vedúcej úlohy strany zo socialistickej ústavy.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984