Bude, ako bolo?

Počet zobrazení: 3252

Podľa prieskumu GLOBSEC-u takmer 70 percent Slovákov si myslí, že médiá hlavného prúdu klamú a prekrúcajú fakty. (https://www.aktuality.sk) Napriek tomu sa médiám podarilo upliesť úspech aj z deviateho miesta slovenskej hokejovej reprezentácie na domácich majstrovstvách sveta. Tak nadšene nám rozprávali o chlapcoch, ktorí nezakopávali korčuľami o ľad, nepotkýnali sa o hokejky a vedeli si prihrať puk, až sa mi zazdalo, že nerozprávajú o profesionáloch, ale popisujú zápas škôlkarov na poliatom dvore v rámci vianočnej besiedky. Potlesk, slzy očarenia i ofukovanie modrín pasujú rodičom, no nie hokejovým expertom. Aspoňže Jozef Golonka, zvaný Žiletka, včas skríkol, že tu niečo smrdí, lebo poniektorí by sme sa v tom úspechu udusili. A posivení pamätníci pookriali, že golonkovská generácia by po deviatom mieste buď utajila prílet alebo by domáci zimný štadión opúšťala dverami ku smetným kontajnerom. Nerozplývala by sa pred kamerami a mikrofónmi, ako si užívala aj prehrané zápasy.

Všemocné médiá sa pustili do pletenia ďalšieho úspechu.

Z pozície skúsenejšieho poučili mládež Za slušné Slovensko, že sa nepatrí zasahovať do vnútorných záležitostí Smeru-SD a žiadať odvolanie predsedu strany Roberta Fica, ale bombastickými titulkami robia to isté: „Smer uspeje len bez Fica, Pellegrini by bol vynikajúci predseda.“ (Tamtiež.) Nešetria ani koaličného partnera Smeru: „Štátotvorné od Mosta by bolo povaliť vládu. Jediný skutok s potenciálom ešte zmeniť smutnú budúcnosť Hídu je výpoveď koaličnej zmluvy tu a teraz.“ (https://komentare.sme.sk) Niekto ešte tápe, čia porážka bude úspechom pozberancov, pardon, Slovenska?

Keby aspoň z jedného média zaznelo: Páni, upokojte sa a predložte programy!

Richard Sulík síce zašemotil o volebných programoch a ich súťaži, ale najbližší partneri ho prostredníctvom médií upozornili, že v týchto voľbách pôjde predovšetkým o spoločné víťazstvo nad zlom a vrátenie Slovenska všetkým ľuďom. Na tom ostatnom sa dohodnú nad skoleným Goliášom. Dokonca aj štandardná strana Smer ústami svojho zrekreovaného predsedu prezradila, že na grupujúcich sa protivníkov nevyrukuje programom, ale emóciami a príbehmi... Isteže, načo voliča zaťažovať siahodlhým a suchopárnym mudrovaním, keď efektnejšie a už aj efektívnejšie je nečakane uštedriť úder alebo ho bleskovo vrátiť. Vplyvové agentúry a najmä médiá si mädlia ruky, lebo pred kamerami a mikrofónmi „to žije“. Možno by nenávisť poľavila, keby sa aspoň jedna kresťanská strana odvážila na Kristovo: „Kto si bez viny, hoď kameňom!“ a zariskovala znamienko zradcu spoločného cieľa.

Ukazuje sa, že bojovníkov za slušnejšie a lepšie Slovensko sa zhluklo dosť, a aj tvrdohlavci, ktorí chcú bojovať za zmenu a očistu na vlastnú päsť, odkazujú, že vedia, kde je po boji ich miesto. A ktovie, čo sa od štátu v srdci Európy očakáva a kto z priambicióznych bojovníkov naznačil svetu, že by poslušne zrazil podpätky! Tesne pred voľbami si pripomenieme druhé výročie zavraždenia novinára a jeho snúbenice, takže parlamentné kreslá sú zrejme rozdelené...

Asi preto posivený pamätník začul pufkať a hrkotať parný valec. Akoby ktosi na šrotovisku vyhrabal a oprášil krásavca zo Zlatej Idky; natankoval ho, naštartoval, a – on sa pohol! Aj pod fajnovejšími rukami na volante. Aj po pätnástich rokoch od vstupu do Európskej únie. Posivený pamätník začul aj brúsku a zahliadol iskričky spod ostria. Akoby sa v parlamente schyľovalo k repríze noci dlhých nožov. Ale to ďalšie sa mu určite len zamarilo: rozhorčený pracujúci ľud pod oknami súdu požaduje okamžité a exemplárne tresty pre porazených pôvodcov zla, korupcie, mafiánskeho štátu i naštrbenia našich spojeneckých zväzkov. A hoci zákon nepustí, súd sa išiel poradiť... Mohol by si dav pod oknami súdnej siene želať viac?

Medzi nami, nebolo zrušenie amnestií prvým a jasným víťazstvom davu nad ústavnosťou? Bolo to však aj víťazstvo Slovenska? Turecká telenovela o inaugurácii slovenskej prezidentky ním rozhodne bola. Vari mohlo ostať suché nejaké oko, keď vplyvová agentúra, pardon, pani prezidentka Zuzana Čaputová, pozvala na obed seniorov a osobne im servírovala predjedlo?

Médiá, ušlo sa aj vám?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984