Sagan kontra Truban

Počet zobrazení: 6650

Cyklistická hviezda Peter Sagan na bilbordoch vyzýva mládež na SPOLOČNÉ NIE DROGÁM! Naliehavosť jeho odkazu začali v médiách narúšať silní a vplyvní súperi. Michal Truban síce priznal drogovú minulosť a oľutoval ju, ale kauzy sa ujali iniciatívni – povedzme to po novom a slušne – pochlebovači, ktorí povyliezali spoza jeho pudla!

truban-toluen.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

„Drogy pre ľudstvo nie sú hrozbou, sprevádzajú nás desaťtisíce rokov,“ upokojoval občanov podpredseda Progresívneho Slovenska Martin Poliačik. (https://www.topky,sk, 13. 8. 2019) To už bolo priveľa aj na Igora Matoviča, verného spolubojovníka trubanovcov a beblavých proti Ficovi: „Oni v tom PS/Spolu majú zrejme nejakú letnú drogovú súťaž o najväčšiu debilinu, ktorú kto vypotí či vyvedie. (Tamtiež.) Zdá sa, že do internej súťaže PS/Spolu sa zapojili aj spriaznení novinári. „Na konferencii Manager Expo Truban používal aj rekvizity: fľašu vína, keď hovoril o alkohole, a igelitové vrecúško, keď o marihuane. Publikum upozornil, že nešlo o ozajstnú marihuanu. Na doteraz málo známom videu používal termíny spojené s návykovými látkami ako metaforu pre cestu k úspechu. Prednáška je z roku 2012 a vďaka nej sa dá o niečo lepšie pochopiť, o čom vlastne líder koalície PS/Spolu hovoril pred študentmi Pedagogickej fakulty UKF v Nitre v roku 2013.“ (https://dennikn.sk, 13. 8. 2019) Keď iný novinár v tom istom denníku napíše, že „problém nie je v tom, že bral drogy, a ani to, že o nich hovoril...“ je to jeho osobná vec a nijaký rodič ani starý rodič ho nenúti tlieskať Saganovmu posolstvu na bilborde, ale klamať verejnosti do očí? Veď čím iným ako bohapustým klamstvom je jeho sväté rozhorčenie: „Najmä preto, že niektoré škodlivejšie drogy sú v spoločnosti neprávom tolerovanejšie, má Truban problémy, kým pri Slotovi a jeho kolegoch z mokrej štvrte sa nič také nedialo.“ Nebol azda Ján Slota (SNS) políciou a médiami dostatočne poťahovaný za šoférovanie pod vplyvom alkoholu? Alebo Ján Cuper (HZDS)? A predovšetkým, novinár by nemal znásilňovať voliča, nieto ešte mladého. „Videá (Trubanove, pozn. aut.), o ktorých doteraz takmer nik nevedel, sú zásadne menší problém ako napríklad policajná správa o vzťahu Kočnera so Smerom.“ Kto ten vzťah oficiálne potvrdil? Vyšetrovatelia? Súd? Generálna prokuratúra? Alebo len agentúra JDP, jeden denník povedal, ktorá pred parlamentnými voľbami pomaly a isto nahrádza agentúru JPP? Mohol Truban v toľkej starostlivosti najbližších nepookriať a nepotešiť priaznivcov novučkým videom? „Nielen moje úspechy, ale aj zlyhania ma urobili, kým som. S pokorou pracujem na tom, aby nová generácia priniesla zmenu a vymenili sme skorumpovaných politikov pri moci.“ (https://www.topky.sk, 14. 8. 2019)  

Sagan víťazí vo svete, ale doma mu to zrejme nevyjde. Ktovie, či by tie bilbordy nemal dať prelepiť, aby ho noví a slušní politici za jeho jednoznačné NIE DROGÁM nevyhlásili za prisluhovača vládnej koalície. Alebo pri ochrane mládeže pred pliagou ráta s podporou pani prezidentky? Medzi nami, ako matka dospievajúcich dcér by sa mala vyjadriť, nie?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984