Občan si zvykne na všeličo, ale...

Počet zobrazení: 3567

Keď Igor Matovič, ktorého v apríli privalil zverejnený prepis hovorov s Mariánom Kočnerom, pobehoval pod budovou ministerstva spravodlivosti (MS) a žiadal odvolanie štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, občan sa len pousmial. Pán poslanec sa v apríli bránil tým, že ide o podvrh, a novinárom vyčítal, ako titulkami typu DOBEHLO TO AJ JEHO vyľakali jeho mamičku... Tí, ktorých Matovič odstreľoval a odstreľuje ako podvodníkov, zlodejov a vrahov, mamičku asi nemajú. V povyšklbávanej Kočnerovej komunikácii bliklo meno vysokej štátnej úradníčky, a hneď bola mafiánskou prostitútkou. A preč s ňou! A pretože ju premiér neodvolal, lebo čakal na dôkazy o jej kontaktoch s vyvrheľom, tak preč aj s ním!

Občan hodil rukou aj nad tým, keď sa na schodoch pred MS vyobjímali politickí sokovia Igor Matovič a Andrej Kiska. Trójsku mediálnu vojnu po „únose“ Veroniky Remišovej ukončili dohovorom o spoločnom boji za slušnejšie a lepšie Slovensko. Slušnejšie a lepšie Slovensko mala pred očami aj pani prezidentka, keď požadovala odchod štátnej tajomníčky Jankovskej. Občan od právničky Zuzany Čaputovej očakával profesijnejší prístup aj vzhľadom na pôvod selektívne zverejňovaných materiálov, ale v mihu ho schladila. No čo, aspoň ľahšie zniesol správu, že vláda navrhla a prezidentka vymenovala Michala Kováča ml. za veľvyslanca v Spojených arabských emirátoch. Keby sa občan rozčúlil, že Slovensko vo svete reprezentuje Kočnerov spolupáchateľ v kauze Technopol, pomohlo by mu to? A nemal by sa vlastne tešiť z nevídaného súladu medzi vládou a prezidentským úradom?

Čo iné ostalo občanovi, ako si pomyslieť svoje aj o redaktoroch mienkotvorných médií, ktorých v kočneriáde zrazu zaujíma iba to, kto z polície posunul Kočnerovmu právnikovi interný dokument o osobitnom režime pre Kočnera vo väzení... Zato zverejňovanie iných materiálov z policajných sejfov posväcovali záujmom verejnosti a jej právom nahliadnuť do vyšetrovania vraždy novinára a jeho snúbenice. Ešteže nám dvojaký novinársky meter už dávnejšie zovšednel! Veď dôležitejšie je, že únik interného väzenského dokumentu už rieši príslušná inšpekcia! Únik Kočnerovej komunikácie je zrejme v poriadku.

Nie, občan nenadržal štátnej tajomníčke, len mu to – aj po jej abdikácii – pripadá zvrátené: žiadať od niekoho prejav vysokej politickej kultúry (zloženie funkcie) v stranícko-mediálnej stoke, kde už neplatia nijaké pravidlá a o moc sa bojuje systémom chyť, ako môžeš! Kde rodený konzervatívec neodmietne miesto na kandidátke liberálov. Kde najväčšia bojovníčka proti korupcii za vidinou ministerského kresielka preskočí do inej strany. Kde ten, kto odpočúval novinárov, sa rozhorčuje nad ich lustrovaním. Kde líder chvíľu nevie, či je líder alebo díler. Kde nadstranícka prezidentka vyzýva opozičné strany, aby sa spojili! Kde prezidentka bedáka nad chabou nezávislosťou justície, a zároveň naznačuje, koho nevymenuje za predsedu Najvyššieho súdu. Aj keby (Štefan Harabin) vyhral výberové konanie! Ale občan – zásluhou zásady: počúvaj, kto hovorí! – strávil aj toto.

Spozornel až pri správičke, že 73 percent čitateľov istého denníka je za okamžité odvolanie štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej! Teda o vine a nevine opäť rozhoduje, čo napíšu noviny? A čo povie strana nad nimi? Andrej Kiska už ako „čistokrvný“ straník vyhlásil, že pozná mnohých slušných policajtov, vyšetrovateľov, prokurátorov či sudcov, ktorí môžu rátať s jeho plnou podporou. Neviem prečo, ale posivenému a mĺknucemu občanovi pri jeho slovách nabehli zimomriavky. Nepoznal takých aj súdruh Gottwald a nemali jeho plnú podporu v boji proti škodcom ružových zajtrajškov?

Zahrievacie prázdninové kolo s Jankovskou sa opozícii a jej spriateleným médiám vydarilo. Už len aby sa do Bratislavy vrátili vysokoškoláci! Kiskova strana je zaregistrovaná, takže voľby môžu byť aj zajtra. Tak do toho, Slušné Slovensko. Tvoj bývalý líder Juraj Šeliga vedel, ako na to. A kam to dotiahol!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984