Čierny Peter (Pellegrini)

Počet zobrazení: 3305

Keď sa Boris Kollár otriasol z kritiky, že svojou vlažnosťou udržal Petra Pellegriniho a jeho vládu pri moci, Čierneho Petra hodil bývalému prezidentovi. „Tak pán Kiska je potom zodpovedný za to, že Pelegriniho vláda vznikla.“ (https://spravy.pravda.sk, 17. 9. 2019) „Ako prezident som jasne po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej povedal, že buď príde k zásadnej rekonštrukcii vlády alebo k predčasným voľbám. Ak by som to nepovedal, dodnes by vládol Fico,“ zaznela okamžitá odpoveď. Andrej Kiska zároveň pripomenul, že „ani pri rokovaniach s opozičnými stranami sa neukázala sila, ktorá by dokázala presadiť predčasné parlamentné voľby“. (Tamtiež.) Škoda len, že si pán exprezident nespomenul, ako v Grasalkovičovom paláci koketoval s myšlienkou úradníckej vlády...

Spomenul si na ňu rozmáchnutý Boris Kollár, keď sa zbavoval Čierneho Petra: „Lebo, ak by ju (Pellegriniho vládu, pozn. aut.) nevymenoval, tak by bola úradnícka vláda....“ Ukázalo sa však, že problémy s pamäťou má aj Boris Kollár. „Opozičné hnutie Sme rodina odmieta úradnícku vládu a je za predčasné voľby,“ vyhlásil po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom v roku 2018. (https://domov.sme.sk) Rovnako Igor Matovič považoval za jediné správne riešenie „zveriť rozhodnutie do rúk ľudí v predčasných voľbách“. (Tamtiež.) Predčasné voľby alebo úradnícka vláda, túto dilemu riešila aj Republiková rada strany Most-Híd. Žiadala predčasné voľby, ale „dohodnúť sa chce na nich s koaličnými partnermi. Ak dohoda nevznikne, odíde Most-Híd z vládnej koalície.“ Za predčasné voľby sa už vyslovili všetky strany okrem Smeru. (Zdroj: https://komentáre.sme.sk) A okrem nadstraníckeho prezidenta so straníckymi ambíciami. Na pobavenie občana nedočkavo rátal noci a dni do vypršania prezidentského mandátu, tak, ako ich deti rátajú do príchodu Mikuláša a Ježiška. Ešteže ho chápalo hnutie Za slušné Slovensko a po špičkách sa vytratilo z námestí!

Hoci išlo o krátku „prestrelku“ medzi Kiskom a Kollárom a o udalostiach, ktoré sa udiali nedávno, takmer včera, občan bol v strehu. A opätovne sa potvrdilo, že slovo politika má ďaleko k slovu chlapa, pravdu povie, len keď sa pomýli alebo preriekne. Obávam sa, že to nespôsobuje predvolebná horúčka. Obávam sa, že predvolebná kampaň sa stáva prehliadkou najúspešnejších čísel, ktoré strany nacvičili a predvádzali v spolupráci so spriatelenými médiami. A ktovie, či sa pod Tatrami nedožijeme svetového unikátu: tlačené alebo elektronické médium vyzbiera desaťtisíc podpisov a vstúpi priamo do boja o moc v parlamentných voľbách. Isteže, z úzadia riadené nejakou stranou a jej záujmami. A vyhlási vojnu médiám v straníckom područí. Tak ako oligarchovia, ktorí si založili strany, vyhlásili vojnu oligarchii za paravánom a jej zhubnému vplyvu na politické dianie.

To sú paradoxy, povzdychol by miláčik kaviarne Václav Havel!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984