Z blata do kaluže?

Počet zobrazení: 2980

Nová a stará opozícia vyhlasujú, že štátne orgány stratili dôveru občanov a že sme sa stali mafiánskym štátom. Bojovníkom proti podsvetiu a korupcii však neprekáža, že šermujú informáciami, ktoré presakujú z policajného sejfu. Ak im ide o nastolenie zákonnosti, prečo sa najprv neopýtali redakcie Denníka N, ako sa do nej dostala Kočnerova komunikácia? Mafiánskymi vlásočnicami alebo pomedzi prsty neviditeľnej ruky trhu: kto dá viac za materiál priamo z prameňa? (Finančne alebo funkčne, pravdaže, to druhé až po víťazných parlamentných voľbách.) No ak rešpektujú neznámeho trhovca medzi vyšetrovateľmi a dokonca z neho robia hrdinu, ktorý vynášaním utajených materiálov koná vo verejnom záujme, tak prečo okamžite a v priamom prenose popravujú niekoľkých sudcov? A čuduj sa, občan, na základe nezákonne získaných Kočnerových esemesiek! Takto sa obnovuje právny štát? K jeho reštaurátorom sa pridala nedávna ochrankyňa ľudských práv Jana Dubovcová: „Presviedčajú verejnosť, že by chceli konať, ale nedá sa. Kým nebude toto a kým nebude tamto. Minister spravodlivosti, predseda krajského súdu a predsedníčka Súdnej rady vraj nemôžu nič robiť, lebo orgány činné v trestnom konaní ešte nikoho zo sudcov neobvinili.“ (Denník N, 7. 10. 2019) Prokurátor z päťdesiatych rokov Josef Urválek by potľapkal aj bývalého predsedu Ústavného súdu SR, bývalého generálneho advokáta Súdneho dvora EÚ a profesora Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach Jána Mazáka. „Na vypísanie disciplinárneho návrhu proti sudcovi Harabinovi by stačila hodina, ale zodpovední sa k tomu nemajú.“ (https://www.dennikn.sk, 4. 10. 2019) Čo keby nám pán Mazák ako poradca exprezidenta radšej prezradil meno právnického netvora, ktorý koncipoval zmluvu pre nebankovku bratov Kiskovcov? Veď koľko jej klientov vyšlo zo súdnych budov o žobráckej palici! Pri útokoch na Súdnu radu Slovenskej republiky, ústavný orgán sudcovskej legitimity, najväčšmi zaráža, že sa jej nezastala ani pani prezidentka. Naozaj sa neobáva, akú podobu trucoške navlečú stranícke centrály? Aký ďalší koalično-opozičný kúsok nachystajú po svornom schválení „zákona o Harabinovi“?  

Zato advokátom je hej, lebo na rozdiel od sudcov sa môžu z politiky vrátiť do profesie. Občan ocenil, keď sa Daniel Lipšic po tragédii, ktorú spôsobil ako šofér, rozhodol pre odchod z politickej scény. Počas jeho mediálnych výstupov ako advokáta v spoločensky vypätých kauzách však čoraz jasnejšie presvitá  spod talára bývalý člen KDH, dvojnásobný minister a predseda strany NOVA. „Neviem, ako náš boj za spravodlivejšie a slušnejšie Slovensko dopadne, ale je to dobrý boj. Verím, že tento boj nakoniec vyhráme. Nebude to však ani ľahké, ani rýchle.“ (https://www.topky.sk, 17. 9. 2019) Prihovoril sa nám takto advokát po jednom z pojednávaní o Kočnerových a Ruskových zmenkách alebo rečník na predvolebnom mítingu?

Ja mať tvoje starosti, občan! – odkázali nám novinári. Toľko sa oháňali nezávislosťou a strážením demokracie, až sa zmenili na agitátorov, propagandistov a často až na mediálnych paholkov, ktorí podupávajú od zimy alebo sa potia pred vrátnicou Generálnej prokuratúry SR, lebo opoziční poslanci prídu podať podnet... A nevedia, čo skôr, lebo stranami už lomcuje volebná puberta. Tomáš Hudák ako politruk na politickom školení mužstva poradil čitateľom, prečo nevoliť Smer-SD: „Ak zo zvyšku voličskej základne Smeru ešte stále nemal niekto jasno, komu dával a zase raz chce dať svoj hlas, tak pred februárovými voľbami by sa mal aspoň na chvíľu zamyslieť, či zo seba ešte nechá robiť užitočného idiota.“ (https://dennikn.sk, 2. 10. 2019) Prekáža mu najmä oligarchia za Smerom, ale neprekážajú mu oligarchovia za inými stranami ani strany v priamom vlastníctve oligarchov. A ani trochu sa nezačervenal, že odkaz „užitočným idiotom“ poslal z média v rukách oligarchov.

Médiá, médiá, naozaj vo vás neostala ani kvapka modrej žurnalistickej krvi?

Zdá sa, že stavovská modrá krv došla aj iným profesiám. V čase opozičného ťaženia proti resocializačnému domu Čistý deň sme sa dozvedeli, že podľa zdravotnej karty má jeho riaditeľ diagnózu, ktorá je nezlučiteľná s výkonom funkcie. Jedného z prezidentských kandidátov zmietlo zverejnené lekárske osvedčenie, že sa dopustil fyzického násilia voči manželke. „Podľa Matovičových informácií je na NAKA ešte trinásť policajtov, ktorí sú napojení na nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Ak do pár týždňov nevyčistí (prezident Policajného zboru Milan Lučanský, pozn. aut.) NAKU od kolaborantov a sluhov, OĽaNO zverejní pavúka ľudí, ktorí sú v NAKA a sú napojení na mafiu.“ (TERAZ.sk, 9. 10. 2019) K citátu už len správička, ktorá prebleskla médiami, že do OĽaNO vstúpil bývalý policajt. Niekoľkých čestných a odvážnych policajtov stretol aj Andrej Kiska a odkázal im, že môžu rátať s jeho podporou. Nebyť hrmavice v SaS-e, nedozvedeli by sme sa, že poslanec Jozef Rajtár si donedávna kupoval informácie od príslušníka Slovenskej informačnej služby. Je náhoda, že Kaliňákov bankový účet „prelustroval“ Rajtárov asistent? Alebo len clonil pred kamerami siskára na Rajtárovej výplatnej listine?

Kto teda prevŕtal štát a urobil z neho sito, koalícia či opozícia? Nie sú v tom fifti-fifti, akoby ich jedna mater mala? V týchto dňoch sa pustili do krtkovania „ústavného orgánu sudcovskej legitimity“ a hlásia prvé výsledky... Bývalá ombudsmanka ráno urobila bububu a večer nám nadšená RTVS zvestovala, že minister spravodlivosti Gábor Gál v prípade dvoch sudkýň začal konať. Len dúfam, že od posivených občanov nečakala, že pred obrazovkami od radosti zaujúkajú a vyskočia po plafón! Veď čo je potom pre niekoho prekrtkovať sa aj do zapečatených škatúľ s voličskými hlasmi!

Tak sa ateisti modlime a veriaci si držme palce, aby sa im nepodarilo rozladiť nás ani popliesť!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984