Kto sa smeje naposledy

Počet zobrazení: 3095

Matovič štyri dni testoval, čo ľudia vedia o účtoch jeho manželky. V sobotu podvečer zistil, že nevedia nič, a tak budú vedieť to, čo im on sám povie. Tí, čo mu neveria, mu nebudú naďalej veriť, a tí, čo mu veria, ho aj poľutujú, budú ho brániť do roztrhania tela. A sladko zaspia na slovách z jeho úst.

Okrem iného, že štrnásť rokov o podnikaní svojej manželky nevie nič. Nezaujíma ho to, a preto je do toho trt aj pisálkom. Presnejšie – nevie, kam jeho žena Pavlína vkladala peniaze. On nimi iba disponoval, veď sme nezabudli, ako rokoval s Radoslavom Procházkom „pol na pol“, ako prepísal za jednu noc na svojho nemajetného suseda či spolužiaka (hovorí sa im biely kôň) svoj majetok, a potom to vysvetľoval, že išlo iba o technickú operáciu. Spomenieme si, ako hodiny pred kamerami rozprával o tom, že na pôjde u babky skladoval dokumenty o daniach, aj ako mamičku vozil v aute, aby si mohol odpísať dane. A tak ďalej. Kto chce, veriť mu bude. A veriť mu bude ešte veľa ľudí.

Keď Pavol Kanis tipoval (a všetci doňho začali dobiedzať, ako je to s tým jeho domom za 14 miliónov slovenských korún, nie eur!), Jozef Majský poznamenal, že to sa predsa robí inak: veď to mal všetko napísať na manželku… 10 miliónov eur spravuje Pavlína Matovičová a vás do toho nič nie je. V sobotu podvečer jej manžel uviedol inú sumu, o ktorú má ísť, overiť si ju nemôže nik, ak nechce porušiť zákon o bankovom tajomstve. Treba sa ospravedlniť za lož: nijakých 10 miliónov!

Svojím spôsobom je ten človek geniálny. Tlačovky ovláda, lebo je o dve konské dĺžky pred novinármi. Ako riadi krajinu, to múdrosráči nemôžu pochopiť, ale on im to kedykoľvek vysvetlí. A potom môžu žeraviť PC, utiekať sa k satire, jemu postačí, že si večer sadne ku kompu a na druhý deň budú všetci rozoberať jeho status. Igor Matovič sa nebojí nikoho, múdrosráčov najmenej. Veľký chlap a obratný rečník Vladimír Mečiar, aj klikmi vytrénovaný Robert Fico útočili, no bystrý pozorovateľ vybadal, že sa im trasú ruky aj kolená. Tiekli im nervy, cítili sa zahnaní do kúta, preto by sa zo stresu boli aj pobili.

Štýl momentálneho predsedu vlády je iný aj preto, že sa má o koho oprieť. Nielen o koaličných partnerov. Médiá stredného prúdu sú voliči súčasnej vládnej koalície (ak neberieme do úvahy prepadnuté PS-Spolu a KDH). Ak sa za Matoviča aj trochu hanbia a slovne ho fackujú, vládou to neotrasie, „zaľudia“ sú za tú lepšiu sortu, tými sa zahanbení môžu zakryť. A percentá z modelov skúmania verejnej mienky zasa istia, že sa „zaľudia“ nebudú trhať z reťaze. Napríklad, keď bude šéf parlamentu rokovať s Jaroslavom Haščákom, či užívať si život tak, ako mu chutí. Saskári sa už poučili, že drobné nedorozumenia nesmú zabrániť veľkým veciam – napríklad daňovému bonusu. A potom sú tu voliči: ich spoločným znakom je nenávisť k Ficovi (a Pellegrinimu) a tá vyváži neschopnosť riadiť krajinu. Čo, „smeráci“, nevideli ste toho Kajetánu Kičuru? Tých úplatných sudcov?

Matovič prišiel urobiť poriadok. Advokát Miškovič mu pomôže.

(Text vyšiel na Pravda.sk 23. 9. 2020)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984