Reklama
Reklama

Malý príklad, ako slovenské médiá informujú o politike

Počet zobrazení: 2446

Včera (26. 1. 2017) sa na zahraničnom výbore strhla ostrá, ale dobrá polemika o Afrike. Útočil som na západné nadnárodné koncerny, ktoré vykorisťujú Afriku, zatiaľ čo pravičiari ako Osuský rozvíjali imperiálnu tézu o menejcennosti Afričanov. Inteligentných ľudí by to určite zaujalo. Médiá znudene zívali. Nasledovala veľká polemika o Číne. Pravičiari do nej kopali, ja som ju bránil. Kritizoval som Kisku, že sa ako hlava štátu nedrží oficiálnej línie zahraničnej politiky Slovenska a kvôli selfine ohrozuje záujmy vlastného štátu. Nebudem to rozpitvávať, skrátka, politické polemiky, ktoré boli o niečom. Médiá, samozrejme spali., Ich takéto veci nezaujímajú.

Čakali tam celý čas len na kauzu Hlávková, ktorú sme riešili na konci. Beblavý sa dokonca sťažoval, že sme príliš dlho diskutovali o zahraničnej politike (!) a výbor sa pretiahol podľa pôvodného plánu. Však načo na zahraničnom výbore riešiť zahraničnú politiku, keď jediné, na čom podľa Beblavého záleží, je jeho sebaprezentácia... A tak sme ešte desať minút počúvali o tom, či podpísala nejakú zmluva taká alebo onaká úradníčka a výbor sa skončil. Samozrejme, v médiách sa objavilo iba toto: Beblavého nezmysly a do toho novinárske sugestívne otázky. Takto sa na Slovensku informuje. Ľudia sa sťažujú, že poslanci nič nerobia, iba sa hádajú o prkotinách. Ono to tak z médií naozaj vyzerá. Keď sa riešia vážne veci, tak tam novinári buď neprídu, alebo tam znudene sedia. Ale keď sa riešia Beblavého hovadiny, tak tam vzrušene poletujú ako muchy nad výkalmi.

A, samozrejme, ak sa vás niečo spýtajú, tak len na poslanecký prieskum. Redaktorke STV som na to povedal, nech sa radšej zamyslí nad tým, čo stál galavečer, ktorý pri svojom výročí organizovala jej televízia. Samozrejme, do správ to nedala. Takto to chodí. Slovenské médiá majú leví podiel na tom, že tu rastie extrémizmus. Oni neriešia obsahovú politiku, oni riešia bulvár, špinu, zlo a škandály. Účelovo, sugestívne, manipulatívne. A potom sa čudujú, že ľudia majú už všetkého plné zuby.

Status na FB 27. 1. 2016

Priemer: 4.7 (87 hlasov)
Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy