Vynútená naivita doby

Počet zobrazení: 2209

Po hlúpej likvidácii socializmu vznikla v celosvetovej spoločnosti i jej mysliteľskej špičke eufória a s ňou spojená naivita v nazeraní na spoločnosť a jej vývoj. Túto naivitu možno prirovnať k „vedeckej“ práci ktorou šľachtiteľ chce vychovať zmenou stravovacích návykov z jastraba holubicu.

V 21 storočí nevedieť, že tak ako jastraba i spoločenskú formáciu formuje včetne ich základného správania genetický kód je neodpustiteľnou hlúposťou doby.

Škoda, že Karol Marx toho popísal tak veľa, pretože v jeho práci sa pre dnešok stráca to podstatné a to ohraničenie chybného genetického kódu kapitalistickej spoločensko ekonomickej formácie (základnej bunky).

Týmto kódom je individuálne či skupinové vlastníctvo celospoločenských statkov a z toho plynúce právo na ich užívanie a rozdeľovanie celospoločenskej produkcie. Ide o chybu v genetickom reťazci spoločnosti ktorú spoločnosť zdedila od spoločnosti feudálnej. Táto chyba nebola vo feudálnej spoločnosti chybou majoritnou a preto ju buržoázna revolúcia neriešila. Rovnako aj socializmus zdedil po kapitalizme inú chybu vo svojej genetickej výbave, ktorá ostala skrytá v jeho útrobách a dodnes o nej spoločnosť nič nevie a ani sa nesnaží ju odhaliť. Táto chyba (základná bunka socialistickej spoločnosti) má dnes dvojitú ideologickú ochranu, pro_kapitalistickú i pro_socialistickú čo sťažuje jej odhalenie a projekciu revolučného kroku k ľudskejšej a zmysluplnejšej spoločenskej formácii.

Žiaľ poznanie známe už pred viac ako 150 rokmi a overené v praxi je zo strachu pred pro_kapitalistickou duševnou a ekonomickou inkvizíciou tabu aj na popredných akademických pracoviskách.

Prirodzené zaostávanie výrobných vzťahov za výrobnými silami, schizofrenickým správaním spoločnosti sa umelo zväčšuje.

Obrovská priepasť ktorá takto vznikla spôsobila, že kolaps celosvetovej spoločnosti sa usadil na jej priedomí.

 

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984