Archív článkov

Politolog Oskar Krejčí se ve svém komentáři zamýšlí nad rozdílným chováním Číny, Evropské unie a Spojených států během průběhu pandemie. Hledá pozadí schopnosti Číny řešit tento problém doma a pomáhat v zahraničí.

Strach z neznámého, který doprovází pandemii nového koronaviru, je přirozený a mnohdy je i  mobilizující – utváří ale nevhodnou...

Premrštené ceny ochranných pomôcok proti C-19, ako ukazuje kontrola zmlúv na Správe štátnych hmotných rezerv, sa zdajú neuveriteľné nielen z ekonomického, ale aj z morálneho hľadiska.
Možno však povedať, že nielen ceny usvedčujú hmotné rezervy, že stáli na zlej strane a že napomáhali viac súkromným záujmom ako potrebám štátu.
Výšku ceny možno vždy relativizovať...

Len doslova pár slovenských médií konštatovalo, že britská výletná loď Braemar, na ktorej sa taktiež vyskytli ľudia nakazení koronavírusom COVID-19, zakotvila 18. marca v prístave na Kube, kde mohla byť chorým poskytnutá lekárska pomoc.

Len málokto vie, že 10 dní sa táto loď plavila po Karibskom morí po tom, ako sa ukázalo, že na palube sú...

Jenom málo k nám přicházejí informace o tom, jak si svět pomáhá, jakou pomoc jeden stát nabízí druhému. Důvod tohoto stavu nedokážu selským rozumem pochopit, i když jeden politik za druhým po selském rozumu volá, zdá se, že některý neví, co říká.

Od jisté doby nemají někteří činitelé selský, ale již zcela jiný – farmářský rozum, naplněný často...

Keď začiatkom decembra 2019 v Číne hospitalizovali prvého pacienta, nevedelo sa, či ide o chrípku alebo nový vírus. Čínski vedci zistili, že ide o coronavirus, ktorému dali meno COVID-19. Je zrejmé, že ani najväčší pesimista nerátal , že ohniskom nákazy v marci 2020 bude Európa a Čína už bude rátať straty spôsobené pandémiou. S takýmto vývojom  mnohé štáty nepočítali a...

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984