Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

Blog Artur Bekmatov

Celkový počet zobrazení titulu: 8046 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 0

O FINANČNEJ POMOCI MÉDIÁM

Tak sme sa dnes dozvedeli, že ak finančne neprispejete na chod redakcie aktuality.sk, tak s ňou bude zle. Aspoň to tvrdí šéfredaktor Peter Bárdy. Vraj koronovírus... drasticky sa znížil objem reklamy (ráčte si povšimnúť závislosť médií od súkromných spoločností - zadávateľov inzercie) a redakcia spadajúca pod nadnárodný koncern Ringier Axel Springer sa dostáva na hranicu existenčných problémov.

ČO NÁM UNIKÁ PRI GORILE?

Slovensko od včerajšieho rána opäť šalie. Do éteru sa dostala nahrávka z kauzy Gorila. A ja by som vás napriek ťažko prehlušiteľnému hukotu mainstreamu rád upozornil na niekoľko postrehov, ktoré včerajšiu hystériu sprevádzajú.

Niekoľko poznámok k dezinterpretácii paktu Molotov-Ribbentrop

80. výročie paktu Molotov-Ribbentrop je pre mainstream ďalšou šancou živiť rusofóbne a antiľavicové nalády.

Niekoľko postrehov k augustu '68

Síce nie v takej intenzite ako pred rokom, ale predsa, aj tentoraz musíme čeliť sérii článkov k výročiu augusta '68. Pričom platí, že ich štylistickú a obsahovú chabosť prekonáva už len ich poplatnosť súčasnej dobe.

Preto si dovolím ponúknuť vám tri osobné postrehy k súčasnej interpretácii udalostí spred 51 rokov:

Za všetky rodiny... Skutočne?

Od pochodov konzervatívcov a LGBT(IQ...) ubehol už týždeň, najväčšia hystéria opadla, tak sa, okrajovo tejto témy dotknem aj ja. Okrajovo preto, lebo ma prekvapuje, s akou intenzitou sa obom pochodom každoročne venujeme.

V uliciach sú desiatky ťažkoodencov, médiá prinášajú spravodajstvo minúta po minúte, zapájajú sa prezidentka, predseda parlamentu, poslanci, herci, vyjadrujú sa desiatky ambasád. Človek má pocit, že na Slovensku niet väčšieho problému ako konflikt medzi liberálmi a konzervatívcami.
 

Skutočne je to Irán, kto chce vojnu?

Irán pred týždňom vo štvrtok napadol dva tankery - jeden japonský a jeden nórsky, čím chce ďalej eskalovať napätie v regióne a prehlbovať konfrontáciu so Spojenými štátmi. Aspoň toto tvrdia Spojené štáty americké ústami svojho ministra zahraničia Mikea Pompea.

Primátor Vallo zavádza, americká ambasáda nás ťahá za nos

Problém s oplotením okolo americkej ambasády v Bratislave sa ťahá už viac ako 10 rokov. Vyše jednej dekády špatí niekoľkometrový plot a betónové zátarasy srdce hlavného mesta - Hviezdoslavovo námestie.

Samotná ambasáda je na plot mimoriadne háklivá. Keď som pred rokom písal o tejto téme pre Sputnik a robil som si pár záberov k článku, strážnici má odháňali. Nevedeli síce presne vysvetliť prečo si nemôžem budovu a plot fotografovať, ale vedeli, že nesmiem.

Za slušné Slovensko prišlo s hlúposťou roka

Hlúposť roka. Inak sa nedá nazvať najnovšia iniciatíva hnutia Za slušné Slovensko (ZSS). Šíria petíciu za odchod Roberta Fica a Roberta Kaliňáka. Z čela Smer-SD. Čítate dobre: petíciou chcú ovplyvniť vnútrostranícke pomery v Smere.

Pohľad na stopnutie grantov pre LGBTI projekty bez mainstreamovej hystérie

Viaceré médiá na čele s Denníkom N priniesli informáciu, že ministerka kultúry stopla dotácie pre projekty zamerané na LGBTI komunitu. Informovali o tom na základe tlačovej správy, ktorú vydali neúspešní žiadatelia - Iniciatíva Inakosť, divadlo NOMANTINELS a organizátori Dúhového pochodu.

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus.“

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR.

Stránky

bekmatov.jpg

Artur Bekmatov

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy