Reklama
Reklama

Blog používateľa Juraj Draxler

Celkový počet zobrazení titulu: 620 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 2

Sulík: Slovenská republika nie je suverénny štát, želania nemeckých firiem sú mi rozkazom

Oficiálnou cestou som si od Ministerstva hospodárstva vyžiadal odpoveď, kto prikázal utajiť sumu, za ktorú nemecká firma RWE ponúkla slovenskej vláde odkúpenie 49-percentného podielu vo Východoslovenskej energetike. Pripomínam, že firma to musela urobiť, lebo Slovensko má predkupné právo.

MH SR mi potvrdilo (alebo tvrdí), že túto sumu si želá utajiť nemecká firma.

... ale fungoval nejaký elementárny rešpekt pred kreativitou aj odbornosťou

Na webe jedného denníka som si práve prečítal správu, že nejaká hudobná skupina zverejnila videoklip zosmiešňujúci bývalého šéfa Štátnej bezpečnosti Alojza Lorenca.

Ani to nebudem linkovať, je to „protestsong“ umeleckých kvalít, ako majú aj ďalšie hudobné zoskupenia, po ktorých by úplne doslova ani pes neštekol, keby sa nesnažili hrdinsky zviditeľniť cez politiku.

Nová vláda nesľúbila nič ohľadom platov učiteľov

Žiadne akonáhle sa dostaneme späť na HDP minulého roka (treba brať do úvahy krízu), zvýšime učiteľské platy na úroveň priemeru krajín OECD. Čiže tak, ako to za posledné roky požadovali všetky možné iniciatívy. Alebo ich zvýšime tak, ako to predpokladá program Za ľudí, pre ktorých bolo údajne vzdelanie priorita číslo jeden. Alebo aspoň tak, ako to sľúbil program SaS. Nič.

Juraj Draxler

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy