Reklama
Reklama

Blog používateľa Juraj Draxler

Celkový počet zobrazení titulu: 1705 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 0

Strašné výročie: masaker v Odese

2. mája 2014 „promajdanovskí“ aktivisti prišli vyčistiť námestie pred miestnym Domom odborov, kde mali malý tábor odporcovia Majdanu. V centre mesta už predtým vypukli zrážky medzi priaznivcami jednej a druhej strany.

Aj preto na samotnom námestí nebolo veľa mladých ľudí, skôr starší muži, ženy, aj deti. Keď pribehol dav majdanistov, títo si začali brať ikony a stiahli sa do Domu odborov.

Majdanisti tam následne hádzali zápalné fľaše. V požiari zahynulo 42 ľudí.

Prvou obeťou vojny býva pravda

Bratislavskú aj pražskú kaviareň mimoriadne vzrušilo vyhlásenie českého premiéra Babiša, že agenti ruskej vojenskej rozviedky GRU stáli za výbuchom muničného skladu v ČR v roku 2014.

Je to možné, ak nie sú protidôkazy, tak treba brať vývody českých orgánov ako oprávnené.

Sú ale tri dôvody, prečo by som bol pri prijímaní správy opatrný. Prvou je motív: načo? Načo by to robili?

Hrubé manipulácie a klamstvá v Denníku N

V rámci intenzívnej protiruskej propagandy týchto dní publikoval Denník N rozhovor s „českým analytikom“ a „bývalým diplomatom“ Stulíkom. O tom, ako vraj treba účinne presviedčať „zástancov politiky Kremľa“.

Odporúča tam, ako odpovedať na paralely medzi Kosovom a Krymom, ako obhajovať inváziu do Iraku a podobne.

Ten rozhovor je plný takých nehoráznych tvrdení, že som si dovolil aspoň tie najdôležitejšie uviesť tu:

Ako médiá propagujú chuligánske správanie

Viaceré médiá zverejnili video, ako novinári naháňajú po parlamente generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Niečo také je nepredstaviteľné v hociktorej západnej krajine:

Útok kaviarne

Dnes má o mne v Denníku N komentár Andrej Bán. Pseudomoralizátorsky sa nado mnou rozhorčuje ako nad človekom, ktorý údajne chce čo najviac vybičovať vášne v spoločnosti a potom vraj „krvilačné masy neuspokojí nič iné ako krv“. (:

No, už pár týždňov som vyšinutejší článok nevidel. A keď hovorím o vyšinutosti, tak to nemyslím ani tak ako nadávku, ale prostý opis obsahu. Má to vety ako „Oktagonová aréna politického súboja s krutými pravidlami MMA (zabi alebo budeš zabitý)“ - len tak mimochodom, MMA rozhodne nie je o zabíjaní, pán Bán.

Malí a veľkí hajzlíci

Ešte jedna poznámka k dnešku: dosť sa zameriavame na Matoviča, ale netreba nikdy zabudnúť na tú tlupu, ktorá ho obklopuje.

Matovičova mediálna imunita

Ak by sa všetko toto, čo sa dialo cez víkend, udialo za minulej vlády, v médiách by to podľa mňa vyzeralo takto:

- v každom druhom článku by sa zdôrazňovalo, koľko celé to plošné testovanie stojí (spomína to teraz vôbec niekto?)

Sulík: Slovenská republika nie je suverénny štát, želania nemeckých firiem sú mi rozkazom

Oficiálnou cestou som si od Ministerstva hospodárstva vyžiadal odpoveď, kto prikázal utajiť sumu, za ktorú nemecká firma RWE ponúkla slovenskej vláde odkúpenie 49-percentného podielu vo Východoslovenskej energetike. Pripomínam, že firma to musela urobiť, lebo Slovensko má predkupné právo.

MH SR mi potvrdilo (alebo tvrdí), že túto sumu si želá utajiť nemecká firma.

... ale fungoval nejaký elementárny rešpekt pred kreativitou aj odbornosťou

Na webe jedného denníka som si práve prečítal správu, že nejaká hudobná skupina zverejnila videoklip zosmiešňujúci bývalého šéfa Štátnej bezpečnosti Alojza Lorenca.

Ani to nebudem linkovať, je to „protestsong“ umeleckých kvalít, ako majú aj ďalšie hudobné zoskupenia, po ktorých by úplne doslova ani pes neštekol, keby sa nesnažili hrdinsky zviditeľniť cez politiku.

Nová vláda nesľúbila nič ohľadom platov učiteľov

Žiadne akonáhle sa dostaneme späť na HDP minulého roka (treba brať do úvahy krízu), zvýšime učiteľské platy na úroveň priemeru krajín OECD. Čiže tak, ako to za posledné roky požadovali všetky možné iniciatívy. Alebo ich zvýšime tak, ako to predpokladá program Za ľudí, pre ktorých bolo údajne vzdelanie priorita číslo jeden. Alebo aspoň tak, ako to sľúbil program SaS. Nič.

Juraj Draxler

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy