Reklama
Reklama

Blog používateľa Ľubo Dzurák

Celkový počet zobrazení titulu: 5140 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 2

Stane sa z nás Charta?

Čas vianočný je pre množstvo ľudí príležitosťou na pokojné zamyslenie nielen nad končiacim sa rokom, ale aj nad dobou, ktorú práve žijeme. Bez emócií a s patričným nadhľadom, pri káve a pohári vína sa o to snažím aj ja. Pri tomto zamyslení sa mi pomáha aj Nové slovo. Prešiel som si množstvo článkov a príspevkov od ľudí, ktorí pravidelne, alebo len príležitostne prezentujú svoje názory, postoje a úvahy. Keď to chtiac-nechtiac porovnám s tým, čo v tomto roku prezentovali naše nezávislé média, pripadám si ako Alenka z ríše divov.

V akej spoločnosti to vlastne žijeme?

„Tak ako vedomosti ešte nezaručujú múdrosť, tak aj demokracia nezaručuje pravdu a objektívnosť.“

Zabúdame na Svätoplukove prúty?

Bol som naozaj zvedavý, ako zareaguje premiér na slová prezidenta, ktoré boli uverejnené v týždenníku Trend. Trošku som sa obával, že zareaguje podobne ako niekoľkokrát v nedávnej minulosti. Bol som však príjemne prekvapený jeho reakciou.

Na Slovensku je to opäť raz tak (vlastne stále tak)


V každej normálnej rodine, a to nielen v slovenskej, platí nepísané pravidlo, že keď si pozveme niekoho na návštevu, snažíme sa byť nielen pohostinní, ale ani nezaťažujeme hostí svojimi problémami a starosťami. Práve naopak, snažíme sa rodinu ukázať v tom najlepšom svetle, a ak je na to dôvod, sem tam sa aj pochváliť nejakým tým úspechom.

A už sa blýska, žiaľ, asi nie na lepšie časy

Na to, že politika je panským huncútstvom, sme si už všetci po politickom prevrate v roku 1989 akosi zvykli. To, že sa politika hlavne pred voľbami pomaly, ale iste stáva nedôstojnou, až špinavou záležitosťou, tak na to si aspoň ja nezvyknem nikdy. Vždy som bral a budem osobne brať každé voľby ako súťaž myšlienok, názorov a ideí. Vždy som hľadel na človeka, na jeho hodnoty, a nie na politickú stranu, ktorú reprezentuje. Tí, čo sa o politiku zaujímajú, tí ktorí jej aj rozumejú, možno aj chápu, to čo sa dnes začína u nás diať.

Stránky

Ľubo Dzurák

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy