Reklama
Reklama

Blog používateľa Roman Bednar Bednar

Celkový počet zobrazení titulu: 17229 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 1

Ukrajina, ktorú poznal a mal veľmi rád, už neexistuje

Pred niekoľkými dňami som sa vo Frankfurte stretol s priateľom Jochenom, nemeckým inžinierom z Hamburgu, ktorý žil na Ukrajine sedem rokov. Samozrejme – rozprávali sme sa o Ukrajine. Veľmi si ju obľúbil a porozprával mi, ako vníma to, čo sa tam deje. Ukrajina je pre neho mŕtva a neexistuje pre neho viac v tej podobe, ako ju mal rád a už nikdy viac takou nebude.

Čoraz viac mladších žien dostáva srdcový infarkt - a moja návšteva Mannheimu

Po dlhšom čase som opäť prišiel na niekoľko dní do Mannheimu, metropole regiónu Rýn-Neckar. Je to univerzitné mesto, ktoré leží na sútoku riek Rýn a Neckar.  Je druhým najmladším mestom Nemecka - bolo založené pred tridsaťročnou vojnou, v roku 1607 - a druhým najväčším v Bádensku-Württembersku. Kuriozitou je, že najmladšie mesto Nemecka, Ludwigshafen, je takpovediac dvojičkou Mannheimu, pretože s ním bezprostredne susedí - presne tak, ako Bratislava Staré Mesto s Petržalkou. Obe mestá oddeľuje od seba len Rýn.

Maďarský politik Csanád Szegedi z Jobbiku prestal nenávidieť Slovákov, až keď sa stal Židom

Deväť rokov, až do roku 2012 bol Csanád Szegedi, extrémny nacionalista, členom maďarského Jobbiku. Bol vicešéfom strany a EÚ poslancom. Prechovával veľkú nenávisť voči Slovákom, Rómom i Židom, čo viackrát verejne prejavil. Vyhlasoval také nezmysly, že Židia chceli zničiť Maďarsko a že preto uzavreli spojenectvo s Rómami, aby títo plodili čo najviac detí, a tak časom urobili čistokrvných Maďarov minoritou v Maďarsku. Nenávisť a deštruktivita voči iným etnikám ovládali jeho myslenie. Ten stav pretrvával v ňom dlho a mal stupňujúcu tendenciu.

SLOVÁ MAJÚ VEĽKÚ MOC

 

Slová majú veľkú moc  

 

Slová majú veľkú moc,

môžu zraňovať a urážať,

môžu klamať či podvádzať,

môžu preklínať i zabíjať.

.

Najzápadnejšie miesto v Európe, kde dlho vládli starí Slovania - ostrov Rügen

Najväčší nemecký ostrov Rügen (Rujana) má plochu necelých tisíc štvorcových kilometrov a žije na ňom sedemdesiatsedemtisíc obyvateľov. Bol komunistickým rajom bývalej NDR a vyhľadávaným miestom, kde v lete chcel každý stráviť dovolenku. Aj kancelárka Angela Merkelová milovala tento ostrov veľmi v časoch, keď ešte robila vedeckú kariéru v NDR a bola lojálnou podporovateľkou východonemeckého komunizmu a uživala veľké výhody, ktoré jej z toho plynuli.

Len také náboženstvo, ktorého súčasťou je biologický humanizmus, je PRAVÉ NÁBOŽENSTVO

Storočie, v ktorom teraz žijeme, prináša veľké, doslova epochálne premeny vo vedomí ľudstva, v jeho pohľadoch a v jeho postojoch voči kozmu vonkajšiemu i kozmu vnútornému - kozmu ľudskej psychy. Je preto najvyšší čas, aby sme zmenili aj náš religiózny  pohľad na svet a na nás samotných. Najväčšie zlo v dejinách spôsobili monoteistické náboženstva - či už priamo alebo nepriamo - lebo ich princípom bol a je absolutizmus a dogmatizmus, ktorým si podrobujú, kontrolujú a manipulujú obrovské masy a čo je najhoršie, tak ich v mene boha aj fanatizujú.

Zvrhnutie prezidenta Ukrajiny Janukovyča bolo jednoznačne navodené Západom

Palácová revolúcia v Kyjeve, ktorá znamenala koniec vlády Viktora Janukovyča, bola jednou z tých, ktorých pozadie bolo najpriezračnejšie a najľahšie odhaliteľné. Jedna z renomovaných intelektuálnych USA osobností, George Friedmann, vyjadril názor, že prezident Janukovyč bol preto zvrhnutý, lebo Washington "investoval" do Ukrajiny od roku 1991 viac ako päť miliard dolárov, aby tam "podporil demokraciu".

Washington pracuje systematicky na prevrate vo Venezuele, chce v Caracase dosiahnuť ukrajinské pomery


Ekvádorsky prezident Rafael Correa vyjadril počas stretnutia ministrov zahraničných vecí spoločenstva Unasur (únia juhoamerických štátov) v Chile  plnú podporu venezuelskej vláde a prezidentovi Nicolasovi Madurovi. Correa prízvukoval, že súčasné problémy, v ktorých sa krajina ocitla, je nutné riešiť v plnom rešpekte legitimne zvoleného prezidenta a vlády. Maduru ocenil ako človeka, ktorý má veľký zmysel pre ľudské práva a dodržiava platné zákony štátu v plnom rozsahu.

Washington chce vnútorne oslabiť nielen Rusko, ale predovšetkým aj Čínu

Čína sa stala ekonomickým titanom a Spojeným Štátom hrozí, že by ich už čoskoro mohla predstihnúť ako exportéra číslo jedna vo svete. Devízové rezervy Číny predstavujú neuveriteľnú sumu 3,5 biliónov dolárov. Keby nebolo Číny, bol by Washington už dávnejšie zbankrotoval. Kapitál Pekingu, ktorý bol investovaný v USA, presahuje obnos jedného bilióna dolárov.

Príčina deštruktivity a zla - nedostatok súcitu a lásky?

V dnešnej dobe pozorujeme extrémny nárast deštruktivity a násila. Naša civilizácia namiesto toho, aby sa zjemňovala a poľudšťovala, sa čoraz viac brutalizuje a vraždy, znásilňovania a vojny sú v nej na dennom poriadku. Niet médií, ktoré by každodenne neprinášali správy o vojenských konfliktoch, prepadoch a deštruktívnych činoch. Naša spoločnosť dospela do povážlivého stavu, že násilie sa doslova zvelebuje a celebruje. A veľké svetové náboženstva nič proti tomu nerobia.

Stránky

Roman Bednar

Som spisovateľ a publicista. V SR som vydal 19 kníh a mnoho rôznych článkov, publikoval som aj v Nemecku a v iných západných krajinách. Moja literárna tvorba sa vyznačuje veľkou rôznorodosťou literárneho žánru. Na Slovensku som mal vlastnú edíciu o kozme, vyšli mi tam dva dvojdielne historické romány (téma starý Egypt a Veľká Morava), psychologický román, póezia, kniha o najväčších génioch západnej civilizácie i knihy politicko-filozofickej faktografie. Moja prvá kniha Tajomstvá a proroctvá kozmu vyšla v roku 1993. V roku 2005 som ukončil publikovanie kníh v SR dielom Kozmos, duch a vedomie. V roku 2006 som dostal veľmi atraktívnu ponuku z Južnej Ameriky (kde som ako mladý muž prežil niekoľko rokov a vybudoval si výborné kontakty i pevné priateľstvá) a od toho roku vychádzajú všetky moje ďalšie publikácie v hojnom počte už len tam. V súčasnosti vediem v Nemecku Juhoamericke tlačové centrum.

Blogy