Reklama
Reklama

Mimochodom

Ťažké srdce na médiá a predovšetkým na bulvár má predseda SNS Ján Slota. Pokladá ich za príčinu tlaku na odvolanie ministra výstavby a regionálneho rozvoja Mariána Janušeka. Na margo bulvárnych novinárov povedal, že „pre nich je nepriateľ tohto štátu väčší priateľ ako bežný Slovák na ulici alebo hociktorý politik.
Počet zobrazení: 611

Ťažké srdce na médiá a predovšetkým na bulvár má predseda SNS Ján Slota. Pokladá ich za príčinu tlaku na odvolanie ministra výstavby a regionálneho rozvoja Mariána Janušeka. Na margo bulvárnych novinárov povedal, že „pre nich je nepriateľ tohto štátu väčší priateľ ako bežný Slovák na ulici alebo hociktorý politik. Radšej budú podporovať názory grónskych Eskimákov alebo černochov niekde z Konga, ako slovenského politika, ktorého by najradšej utopili v lyžičke vody.“ Myslí si, že mediálne útoky proti Janušekovi sa vôbec nezakladajú na pravde. Konečne teda vieme, kto môže za neustále ataky proti národniarskym ministrom. Samozrejme, popierať vplyv inuitskej a konžskej loby na slovenskú politiku by bolo ako zaprieť nos medzi očami. No ich nepochopiteľná zameranosť proti SNS nasvedčuje, že medzi nich zrej-me prenikli zamaskovaní Maďari. A keď sa spoja šikmookí, čierni, všetci čerti a k tomu novinári a Maďari, beda úbohému Slovensku.

* * *

Pápež Benedikt XVI. v tradičnom vianočnom posolstve mestu a svetu Urbi et orbi obrátil svoje myšlienky k národom zasiahnutých globálnou finančnou krízou. Povedal, že ak sa ľudia budú pozerať iba na svoje vlastné záujmy, náš svet sa určite zrúti. Za najväčšieho proroka súčasnosti možno právom vyhlásiť kresleného Gala Obelixa, ktorý vyhlásil, že sa nám nebo zrúti na hlavu ešte zopár desaťročí pred Benediktom XVI. Privlastnenie známeho výroku komixovej postavičky môžeme však pápežovi tentokrát odpustiť. Oveľa dôležitejšie je totiž vziať si tieto múdre slová k srdcu – a hajde do bunkrov. Nadradenia kolektívnych záujmov nad osobné sa totiž dočkáme s omnoho menšou pravdepodobnosťou ako pádu nebeskej klenby. Samozrejme, iba ak sa kresťanom nepodarí vymodliť si od najvyššej inštancie aspoň trochu reálne splniteľné ultimátum.

* * *

Úloha nakloniť si afganských kmeňových náčelníkov a získať od nich informácie o aktivitách hnutia Taliban je aj pre CIA tvrdý oriešok. Zázračná modrá pilulka však otvára i tieto dvere. Za prostriedok na podporu potencie sú vraj ochotní zradiť talibancov najmä muži s viacerými manželkami. Okrem Viagry však „letia“ aj vreckové nožíky, náradie, hračky, lekárska pomoc a cestovné víza. Klasické darčeky ako veľké sumy peňazí alebo zbrane podľa agentov spôsobujú len problémy. Civilizačná misia vyspelých, demokratických a humanistických USA si opäť zaslúži poklonu. Práve vďaka nim totiž staré európske know-how zo zlatých koloniálnych čias zažíva svoju renesanciu. Korálky, zrkadielka a ligotavé cingrlátka nestratili svoj pôvab ani po storočiach – aspoň vidno, že je barbar ako barbar a vybabrať sa s ním dá stále rovnako. Nech tabletka modrá ako vlajka NATO korunuje úspech moderných dobyvateľov až naveky !

* * *

Prezidentskí kandidáti sa už voličom nepribližujú len tvárou tvár na pódiách a za rečníc-kym pultom. Na populárnom komunitnom portáli Facebook nájdeme nielen profil súčasného prezidenta Ivana Gašparoviča či opozičnej kandidátky Ivety Radičovej, ale aj Františka Mikloška, ktorý je známy tým, že nepoužíva internet, televízor ani mobilný telefón. Jeho profil vraj obsluhuje manželka. To, že slovenskí politici objavujú internet, je chvályhodné. Keď sa im totiž podarilo vytvoriť si profily na Facebooku, máme nádej, že si viacerí azda konečne postavia aj internetové stránky. A čo ešte, keď prídu na to, že na internete existuje viacero výborne prepracovaných virtuálnych svetov, kde si možno naprogramovať a žiť alternatívny, dokonalý život? Predstavitelia súčasnej opozície si tam budú môcť konečne vytvoriť republiku podľa svojho gusta, kde aj oheň bude horieť namodro, OKS sa dostane do parlamentu a budú tam žiť samí vďační, slušní a poslušní občania. Pre toto by si možno aj František Mikloško kúpil notebook.
(eb)

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama