Reklama
Reklama

stalo sa

Pri hodnotení svojho ročného pôsobenia vo funkcii ministra spravodlivosti Ján Čarnogurský prehlásil, že dôvera k súdom znovu prevažuje nad nedôverou. Škoda len, že to isté nemožno povedať o osobe pána ministra.
Počet zobrazení: 593

Pri hodnotení svojho ročného pôsobenia vo funkcii ministra spravodlivosti Ján Čarnogurský prehlásil, že dôvera k súdom znovu prevažuje nad nedôverou. Škoda len, že to isté nemožno povedať o osobe pána ministra.

Rudolf Schuster vystúpil na pôde parlamentu so správou o stave spoločnosti, pričom v jednej pasáži ocenil podporu HZDS pri začleňovaní Slovenska do EÚ a NATO. Sledujúc podrobnejšie výroky pána prezidenta od jeho nástupu do funkcie, už nášho občana asi nič neprekvapí.

Predseda parlamentu rozhodol o zastavení platu Ivanovi Lexovi, pretože nepredložil platné lekárske potvrdenie o pracovnej neschopnosti. Najprv ho, chudáka, po väzniciach vláčia a teraz mu ešte aj chlieb od úst odtrhnú.

Pred Prezidentským palácom sa uskutočnila demonštrácia KSS a SZM, ktorej sa zúčastnila asi stovka občanov v dôchodkovom veku. Či im slovenský prezident, ktorý je na svoju komunistickú minulosť podľa vlastných slov hrdý, aspoň zamával z okna, nie je známe.

Exposlanec parlamentu SDK-DÚ Peter Ďuračka mal opäť konflikt s policajtmi, pričom mu hrozí trest odňatia slobody na jeden rok. Po nútenom odchode ministra Černáka z funkcie je to zrejme ďalší diskreditačný útok na ľudí z Demokratickej únie.

Minister Kanis, ktorý v návrhu štátneho rozpočtu dostal napokon pre svoj rezort o 3,2 miliardy korún viac, ako sa navrhovalo, je aj tak nespokojný a považuje pôvodný návrh za chorý. Ja však považujem za chorý štát, ktorý uprednostňuje vstup do NATO pred zvyšovaním vzdelanosti svojho národa.

Na mítingu HZDS v Trnave Vladimír Mečiar vyhlásil, že predseda parlamentu Jozef Migaš je klonovaný Ľupták. Pri predstave, že by sa niekto v budúcnosti pokúsil klonovať samotného Mečiara, mi začínajú behať po tele zimomriavky.

Fínsko a Nórsko zrušili vízovú povinnosť voči Slovensku, ktorá bola reakciou na prílev slovenských Rómov žiadajúcich o politický azyl. Dobre oni beťári vedia, že našich spoluobčanov tak blízko k polárnemu kruhu počas zimných mesiacov nedostanú ani párom volov.

Český prezident Václav Havel sa rozhodol, že do svojho života vnesie pomalosť, pričom sa už nemieni hnať s majákom po cestách. Či toto jeho spomínané životné tempo bude vyhovovať jeho prvej dáme, nevedno.

Podľa Madeleine Albrightovej sú USA pripravené zrušiť embargo na dovoz ropy a zákaz letov do Srbska pod podmienkou, že sa v krajine uskutočnia slobodné voľby. Čo ponúknu za to, ak budú môcť určiť aj ich výsledok, ministerka nepovedala.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama