Reklama
Reklama

vytrhnuté z internetu

Minule som písal, že čoskoro budeme mať reálnu možnosť zapojiť sa na internet pomocou káblovej televízie. Dodnes však existuje skupina ľudí, ktorí majú z internetu rovnaký strach, ako majú strach z počítača. Navyše sledovanie počítačového monitoru nie je také pohodlné ako sledovanie televízora.
Počet zobrazení: 725

Minule som písal, že čoskoro budeme mať reálnu možnosť zapojiť sa na internet pomocou káblovej televízie. Dodnes však existuje skupina ľudí, ktorí majú z internetu rovnaký strach, ako majú strach z počítača. Navyše sledovanie počítačového monitoru nie je také pohodlné ako sledovanie televízora. Firma Tesla však ponúkla iné riešenie. Na internet sa bude možné napojiť aj pomocou prídavného zariadenia k televízoru. To bude možné ovládať na diaľku zariadením podobným, ako je diaľkové ovládanie televízora.

Už som svojho času spomínal aj stránku Českej tlačovej kancelárie České noviny. Za bývalého režimu ČTK vydávala v modrom obale osobitné spravodajstvo určené vyšším orgánom. Teraz na adrese www.ceskenoviny.cz/1989/tajne môžeme nájsť informácie, ktoré sa šírili týmto informačným kanálom v roku 1989. Je to napríklad text dokumentu Niekoľko viet z leta 1989.

V Českej republike svojským spôsobom vyriešili otázku priamych prenosov zo zasadania parlamentu. Na adrese www.psp.cz/docs/video.htm môžeme vidieť priame prenosy, na adrese www.psp.cz/docs/audio.htm je zasa možné počúvať zvukový prenos zasadania. Prenos zasadania parlamentu sa okrem Česka uskutočňuje na internete aj v Poľsku, Švajčiarsku a v Izraeli. Pravda, mám silné pochybnosti, či takúto vymoženosť budú využívať tí surferi, ktorí sa na internet zapájajú prostredníctvom telefónnej linky - tarify v Česku sú iba o niečo nižšie ako u nás. Zasadania parlamentu dokážu dlhodobo sledovať iba tí, čo to musia robiť zo služobných dôvodov. Veď sa nezriedka stáva, že sú natoľko zaujímavé, až niektorí poslanci zaspia.

Zo spánku spravodlivých však dokáže zobudiť temperamentná naháňačka kocúra Toma a myšiaka Jerryho. Na adrese www.oct.cz/tom&jerry/index.htm možno nájsť nielen zoznam dielov nekonečného seriálu príbehov tejto nerozlučnej dvojice, ale aj hudbu, ktorá tieto príbehy sprevádzala. Navyše možno uvidieť aj nákresy prvých podôb dvojice, ktoré u nás nie sú známe.

Záujemcom o dejiny, medzi ktorých patrím samozrejme aj ja, som chcel odporučiť stránku www.dejiny.sk. Keď som si ju v čase písania tohto príspevku chcel znova pozrieť, nedokázal som sa na ňu napojiť. Dúfam, že išlo iba o nejaký prechodný nedostatok a nabudúce azda budem môcť napísať viacej.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama