Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

vytrhnuté z internetu

Americký fotograf Allan I. Teger určite nepozná rockovú operu Šlitra a Suchého Dobře placená procházka, v ktorej je pieseň s veršami: "Jsi ta nejkrásnější krajina co znám...." Na adrese www.bodyscapes.com môžeme názorne vidieť, čo tieto verše môžu znamenať.
Počet zobrazení: 658

Americký fotograf Allan I. Teger určite nepozná rockovú operu Šlitra a Suchého Dobře placená procházka, v ktorej je pieseň s veršami: "Jsi ta nejkrásnější krajina co znám...." Na adrese www.bodyscapes.com môžeme názorne vidieť, čo tieto verše môžu znamenať. Pravda, prechádzka tou najkrajšou z možných krajín nie je samozrejme "dobře placená", ale niekedy nám mužom naozaj stačí iba vidieť, najmä ak ide o nežnú topografiu.

Pre Dopravný podnik Bratislavy bude zasa lepšie platené užívanie električiek, autobusov a trolejbusov. Z hľadiska používateľov internetu možno oceniť, že DPB o podstatnom zvýšení taríf i zmene trás mestskej dopravy informuje na adrese www.dpb.sk. Pravda, zvýšenie cestovného postihne rovnako tých, pre ktorých je internet buď nedosiahnuteľným luxusom, alebo nemajú o jeho existencii potuchy.

Na adrese www.czech-tv.cz/filmy/hanele/index.htm nájdeme informácie o novom českom filme Hanele, ktorý podľa klasického románu Ivana Olbrachta O smutných očiach Hany Karadžičovej režíroval známy český režisér Karel Kachyňa. Hrajú v ňom aj slovenskí herci Miro Noga a Július Satinský. Ide o príbeh židovského dedinského dievčaťa, ktoré sa zaľúbi do mládenca síce židovského pôvodu, no ktorý sa zriekol svojej viery. V Olbrachtovom románe je dokonca ľavičiarom. Hanele tak stráca celú svoju rodinu... Dejiny dali neskôr príbehu ešte tragickejšie vyznenie.

V dnešnej ére rozkolísaných hodnôt má slovo "underground" možno menej určitý význam, ale stránka, ktorá sa zaoberá marihuanou asi do tejto kategórie patrí. Internetovskému časopisu Hondzik na adrese www.fly.to/hondzik nejde ani tak o propagáciu spoločensky neprijateľnej činnosti, ako je skôr svedectvom o osobitej subkultúre, ktorá pripomína atmosféru 60. rokov. Samozrejme, ide tu zároveň o isté predvádzanie sa a provokovanie, ale práve toto onú subkultúru charakterizuje.

O nebezpečenstve drog informuje stránka people.pubnet.sk/drugs/index-sk.htm, kde môžeme nájsť informácie o pôsobení alkoholu, opiátov (napr. heroín) i halucinogénov (ako bola najmä v 60. rokoch obľúbená látka LSD). Hoci autorom stránky je študent 5. ročníka medicíny, oceniť treba nielen úroveň internetovskej stránky, ale predovšetkým snahu o objektivitu.

Dnes je Rusko krajinou, kde sa stále čosi deje a nie vždy máme o tom veľa informácií. Stránka, kde ich môžeme nájsť, má názov www.politika.ru. V tejto súvislosti treba zdôrazniť, že Rusi rešpektujú nepopierateľný fakt, že ruština už nie je svetovým jazykom a informácie nájdeme aj v anglickej verzii.

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Najčítanejšie

Matovičove referendá
Idioti v politike
Esencia cynizmu a pokrytectva
Kto sa smeje naposledy
Návrat posolstva Novočerkaska
OSN – dítě války
Trumpov „mierový kšeft“ na arabskom bazáre
Ad.: Idioti v politike
Matovičove referendá
Budíček spoza Dunaja
Vrtieť Justitiou
Kam až môže klesnúť verejná morálka?
Idioti v politike
Ako Slovensko prichádza o verejnosť
Pod rúškom tma
Covid - Rozdelená spoločnosť
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama