Reklama
Reklama

vytrhnuté z internetu

Hoci je práve na internete badať silnú aktivitu fašistických a neonacistických skupín, aj antifašisti dávajú najavo, že nielen existujú, ale sú pripravení proti fašistom bojovať. O činnosti nemeckých antifašistov možno získať informácie na adrese www.antifa.de. Je to sajt organizácie Antifaschistische organisation Berlin.
Počet zobrazení: 896

Hoci je práve na internete badať silnú aktivitu fašistických a neonacistických skupín, aj antifašisti dávajú najavo, že nielen existujú, ale sú pripravení proti fašistom bojovať. O činnosti nemeckých antifašistov možno získať informácie na adrese www.antifa.de. Je to sajt organizácie Antifaschistische organisation Berlin. Zo sajtu sa dozvieme, že ide nielen o organizáciu zameranú proti čoraz znova silnejúcemu neonacizmu a iným prejavom fašizmu, ale aj ostro zameranú proti samotnému kapitalizmu.

Isto si ešte spomíname na aféru s plotom na Matičnej ulici v Ústí na Labem. Na rozoberaní plota sa veľmi aktívne zúčastňovali aj aktivisti Českého helsinského výboru. Môže tak vzniknúť optický klam, ktorý by mohol vyvolať nesprávne predstavy o činnosti tejto organizácie. Na adrese www.helcom.cz sa môžeme dozvedieť, že táto organizácia poskytuje právnu bezplatnú pomoc obetiam diskriminácie, usporadúva odborné semináre a diskusie k problematike ľudských práv. Na stránke možno tiež nájsť stanoviská ČHV k niektorým aktuálnym udalostiam, ako aj základné dokumenty, ktoré sa týkajú ľudských práv.

My Slováci sa pýšime krásou našich dievčat a cudzinci s nami z drvivej väčšiny súhlasia. Má to však aj svoj rub. Ešte stále sú značné počty dievčat lákané do zahraničia, kde ich potom nútia k prostitúcii, alebo k účasti na výrobe pornomateriálov. Ani život modeliek nie je taký sladký. Na adrese www.ecn.cz/lastrada/ si dali úctyhodné predsavzatie naivné dievčatá varovať. Lenže forma, ktorú tento sajt má, sa mi zdá príliš fádna a neúčinná. Na tento účel by malo slúžiť niečo iné. Vhodnejšie sa mi zdali byť varovné reklamy financované istou humanitárnou organizáciou.

Na adresách www.synaptic.bc.ca/ejournal/chomsky.htm a www.geocities.com/Vienna/1520/ môžeme nájsť text Noama Chomského The New Military Humanism : Lessons from Kosovo. Ide o stanovisko významného amerického lingvistu a politológa k posledným akciám USA na Balkáne.

Údajne prvým spisovateľom, ktorý napísal svoj román na písacom stroji bol Mark Twain. Dnes nám písací stroj pripadá ako čosi mimoriadne archaické. Chytá ma nostalgia, ak napríklad zo záberov z našich súdnych siení počuť ono typické klopanie. Počítače už poslali písacie stroje definitívne do múzeí. Na adrese xavier.xu.edu:8000/~polt/typewriters.html môžeme nájsť dejiny písacieho stroja, obrázky najslávnejších výrobkov a najmä kontaktné adresy na zberateľov tohto (vo vyspelých krajinách už kedysi) pracovného nástroja.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama