Reklama
Reklama

Nepotrebujeme nepriateľstvo

Iste vhodne a v pravý čas uverejnilo SLOVO (40/1999) rozhovor so súčasným predsedom KSS J. Ševcom. Osobne som si myslel, že nový človek prinesie do politiky a stratégie tejto strany nový, čerstvý vietor, nové postoje, myšlienky. Z jeho odpovedí a názorov som sa však nič nové nedozvedel.
Počet zobrazení: 1343

Iste vhodne a v pravý čas uverejnilo SLOVO (40/1999) rozhovor so súčasným predsedom KSS J. Ševcom. Osobne som si myslel, že nový človek prinesie do politiky a stratégie tejto strany nový, čerstvý vietor, nové postoje, myšlienky. Z jeho odpovedí a názorov som sa však nič nové nedozvedel. Akýsi tichý súhlas so zmenami, ktoré bolo potrebné urobiť v spoločnosti i v samotnej KSČ. Z celého rozhovoru bolo cítiť nostalgiu a nespravodlivosť osudu. Samozrejme, mnohé veci sa dajú dnešnej dobe vyčítať. Rovnako aj ja a väčšina obyvateľov nie je spokojná so situáciou a stavom v ekonomike, poľnohospodárstve, školstve, zdravotníctve. No bol tu prevrat v roku 1989, zmena celého politického aj ekonomického systému, a to musíme brať do úvahy. Platíme daň za mnohé nesystémové zmeny z roka 1989, čo neznamená, že sa musíme so súčasnou situáciou zmieriť. SDĽ určite nie. Jej členovia majú za sebou 10 rokov tvrdej a poctivej práce. Pre väčšinu to bolo najťažších 10 rokov ich života. Túto skutočnosť by mali vziať do úvahy predovšetkým špičkoví funkcionári KSS pri rôznych hodnoteniach členov SDĽ. Všetci predsa veľmi dobre vieme, ako to na Slovensku bolo po roku 1989. Každý, a to nielen členovia bývalej KSČ, sa slobodne rozhodoval, ako ďalej a každý si hľadal svoju cestu. Nikto z nás nezahodil minulosť ani presvedčenie. Vývoj trval vyše roka a jasne sme deklarovali, že sme nástupnícka strana bývalej KSS. Tak nás, na rozdiel od dnešnej KSS, ľudia berú. Bol som prekvapený názorom p. Ševca, že SDĽ si privlastnila majetok KSS. Veď po roku 1989 sa k bývalej KSS nehlásil nikto okrem SDĽ. Práve SDĽ bola jedinou ľavicovou stranou, ktorá sa verejne zúčastňovala na oslavách 1. mája, SNP, MDŽ a v spoločnosti šírila ľavicové hodnoty.

Rovnako ma zaujalo i vyjadrenie predsedu KSS k ľavicovým stranám. Pre KSS je to vraj jasný nepriateľ. Škoda, myslel som si, že táto strana poopraví svoju ideológiu, svoje názory, vyjadrenia. Hovoriť dnes o svojom nepriateľovi len z dôvodu iného názoru či presvedčenia skutočne zaváňa minulosťou. Pre mňa osobne strany pravice či stredu sú a budú politickým súperom, s ktorým samozrejme treba súťažiť, pokúsiť sa i vyhrať, ale s ktorým treba súčasne aj spolunažívať. Z nepriateľstva, ako ho podal p. Ševc, sa rodí nenávisť, a to je to posledné, čo na Slovensku dnes potrebujeme.

Autor je poslanec NR SR za SDĽ

 

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama