vytrhnuté z internetu

Okrem on-line vysielania rozhlasových a televíznych staníc na internete môžeme nájsť aj stránky, ktoré ponúkajú predovšetkým súhrn aktuálnych správ, ktorý je pravidelne obnovovaný. Rozsah jednotlivých spravodajských relácií býva 15-60 minút. Zoznam takto vysielajúcich rozhlasových staníc nájdeme na adrese www.wm.org/ondemand.
Počet zobrazení: 967

Okrem on-line vysielania rozhlasových a televíznych staníc na internete môžeme nájsť aj stránky, ktoré ponúkajú predovšetkým súhrn aktuálnych správ, ktorý je pravidelne obnovovaný. Rozsah jednotlivých spravodajských relácií býva 15-60 minút. Zoznam takto vysielajúcich rozhlasových staníc nájdeme na adrese www.wm.org/ondemand. Ide napr. o Golos Rossii, Slovak Radio International, Radio Vatican, ale aj vysielanie DSN, či britských ozbrojených síl. Zväčša ide o vysielanie v angličtine a v jazyku príslušnej krajiny. Výhodou niektorých staníc na internete je, že ich nemusíte počúvať on-line, čo by sa vám rýchlo odzrkadlilo na telefónom účte, ale ich môžete v skomprimovanej forme uložiť na pevný disk.

Pokiaľ nechcete počúvať vysielanie rozličných rozhlasových staníc prostredníctvom internetu, ale klasického rozhlasového prijímača, príslušné informácie o frekvenciách vysielacích časoch nájdete na adrese www.radia.cz.

Sajt broadcast-live.com sľubuje sprístupniť rozhlasové a televízne stanice z celého sveta. Pravda, celý svet to nie je, chýbajú rozhlasové a televízne stanice z Afriky. Okrem rozhlasových staníc sú tu linky aj na spravodajské agentúry, televízne stanice a významné noviny. Problém je však v tom, že sa zo sajtu musí stiahnuť softvér umožňujúci prehrávanie uložených stránok.

Stránok, ktoré sa venujú fordkám, škodovkám, či dokonca trabantom, je na internete veľa. Je však pravdepodobne jediná, ktorá sa venuje dnes už legendárnym ruským autám značky GAZ. Nájdeme ju na adrese www.mujweb.cz/www/mhodik. Už sme si akosi zvykli podceňovať ruské výrobky. Na tejto stránke sa však môžeme presvedčiť o kvalitách napr. ruských vojenských "gazíkov".

Na internete môžeme nájsť aj virtuálne múzeá, či galérie. Medzi najslávnejšie a najznámejšie nepochybne patrí parížsky Louvre. Vo virtuálnej podobe ho nájdeme na adrese www.smartweb.fr/louvre. Táto stránka síce obsahuje podrobné textové informácie, ale možno jej vyčítať grafickú podobu. Exponáty sú naskenované v malom rozlíšení a z každej miestnosti možno vidieť iba dva.

Uruguajské umenie určite nie je svetoznáme, no virtuálne múzeum súčasného výtvarného umenia, ktoré nájdeme na adrese www.diarioelpais.com/muve2, je vytvorené priam vzorovo. Najprv sa kliknutím dostanete do vstupne haly. Tam vás hosteska zoznámi s koncepciou múzea, dokonca aj riaditeľ vám povie niekoľko slov a môžete začať s prehliadkou. Výhodou sajtu je, že jednotlivé obrazy si môžete tak zväčšovať, aby ste videli detaily, alebo sa na ne môžete pozerať akoby z väčšej vzdialenosti.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984