vytrhnuté z internetu

Ako sme už svojho času písali v tejto rubrike, internetovská adresa Kancelárie prezidenta republiky je www.prezident.sk. Bol som zvedavý, koľko informácií tu nájdeme o vážnom zdravotnom stave hlavy nášho štátu.
Počet zobrazení: 968

Ako sme už svojho času písali v tejto rubrike, internetovská adresa Kancelárie prezidenta republiky je www.prezident.sk. Bol som zvedavý, koľko informácií tu nájdeme o vážnom zdravotnom stave hlavy nášho štátu. Žiaľ, v čase keď som otvoril túto stránku, posledná informácia bola iba o tom, že prezident je hospitalizovaný. Záujem o zdravotný stav nášho prezidenta má nielen naša verejnosť, ale aj naši krajania v zahraničí, pre ktorých je internet najpohotovejším zdrojom informácií.

Svoju vlastnú internetovskú stránku už má aj káblová televízia UPC. Jej adresa je www.upc.sk. Našiel som na nej, okrem iného, aj prísľub, že obyvateľom Bratislavy sprístupní internet v roku 2001 a neskôr aj obyvateľom iných slovenských miest. Práve vtedy z rozhlasu zaznela správa, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou zvýšia poplatky za telefón. UPC však využila služby internetu aj iným spôsobom. Keďže zavádza dva nové programy, odstránila z ponuky nemecké vysielanie stanice Arte, ktoré je zamerané na náročnejších divákov. Keď sa ozvali protesty, táto stanica v ponuke bola ponechaná. UPC umožnila však svojím divákom, aj prostredníctvom internetu, hlasovať, ktorá z najmenej sledovaných staníc má byť odstránená.

Stránka www.asianfilms.com/netpac už názvom naznačuje svoj obsah. Nielen v obligátnej angličtine, ale aj v čínštine, kórejčine aj japončine môžeme nájsť informácie o tom najlepšom z čínskej, indickej, kórejskej, japonskej a tajvanskej kinematografie. Je tu profil slávneho režiséra Kurosawu, či rozhovory s nastupujúcou generáciou tajvanských režisérov.

Okolo pretekárskych áut Formule jedna sa, samozrejme, vyskytujú krásne dievčatá. Stránka www.f1babes.com síce sľubuje obrázky týchto dievčat, ale nezabúda na to, čo propagujú - teda aj svet najrýchlejších áut.

Sajt users.stand.cz/opatbrno sa síce venuje činnosti austiniánskeho rádu v Brne a farnosti v pôsobnosti kláštora, no obsahuje aj informácie, ktoré môžu byť zaujímavé aj pre nekatolíkov. Hoci augustiniánsky rád vznikol v roku 1244, je pomenovaný podľa sv. Aurelia Augustína, ktorý nepochybne patrí medzi najväčších európskych mysliteľov. V brnianskom kláštore bol opátom aj Gregor Mendel, zakladateľ modernej teórie dedičnosti.

Internetovská stránka www.hr-online.de/fotomuseum je súčasťou projektu "Fotografia na internete" a umožňuje fotografom využiť toto médium na prezentáciu svojej tvorby. Uvidíme tu aj obrázky zo zaujímavých výstav fotografií, ako napríklad vidia Nemci Švajčiarov alebo Švajčiari Nemcov. Možno našťastie, my Slováci, sme nemeckým fotografom nestáli za pozornosť, pretože fotografická kamera dokáže byť neľútostná.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984