Reklama
Reklama

Dobrá vôľa v nedohľadne

Nad niektorými krokmi a vyhláseniami členov KDH musí občan SR z času na čas iba začudovane pokrútiť hlavou. Zablokovanie vstupu SMK do Európskej demokratickej únie minulý piatok v Kodani patrí do plejády takýchto neštandardných rozhodnutí.
Počet zobrazení: 611

Nad niektorými krokmi a vyhláseniami členov KDH musí občan SR z času na čas iba začudovane pokrútiť hlavou. Zablokovanie vstupu SMK do Európskej demokratickej únie minulý piatok v Kodani patrí do plejády takýchto neštandardných rozhodnutí. Súdny pozorovateľ dokáže pochopiť negatívny postoj KDH voči HZDS, ktoré si zaumienilo, že zo širokorozchodného stredového hnutia sa ide transformovať na stranu ľudového typu. Pokiaľ na jeho čele stojí Vladimír Mečiar a celá garnitúra, skompromitovaná spôsobom vládnutia za uplynulé štyri roky ide zo strany HZDS skutočne len o divadlo, ako sa vyjadril Vladimír Palko. Ak KDH rovnako postupuje aj voči SMK - ide o hlboké nedorozumenie. Najmä ak negatívne stanovisko kresťanských demokratov je podmienené výstavbou súsošia Svätého Cyrila a Metoda v Komárne. Nemožno to nazvať inak ako vydieranie. V. Palko žiada vedenie SMK, aby svojich kolegov z mestského zastupiteľstva primäli "k rozumu". Bugárovci sa oprávnene bránia, že nemôžu svojim spolupartajníkom nič prikazovať, nakoľko sú to zvolení zástupcovia obyvateľov Komárna a jedine im sa zodpovedajú.

Nezmyselné blokovanie SMK pred bránami EDU sa tak zapíše do zoznamu absurdít z dielne KDH. Už predtým Ján Čarnogurský vzbudil rozpaky svojimi neprimeranými výrokmi o potrebe boja proti liberalizmu na Slovensku, vyjadreniami zahmlievajúcimi postoj k NATO, intelektuálnymi avantúrami vo vzťahu k Rusku, či slovami o nevhodnosti potrestania V. Mečiara v kauze únosu M. Kováča ml., zdôvodňujúc to jeho zásluhami o vznik SR. Obdobné vyjadrenia prispievajú k permanentnému znižovaniu jeho kreditu v očiach verejnosti.

Slovenská politika sa tak stále pohybuje skôr v rovine symbolov, než skutočných hodnôt. Pokiaľ politikov viac trápia sochy turulov a svätých než skutočné reformy, je to zlá správa pre občanov. Problémy ikonografie by mali prenechať na iných. Ešte šťastie, že podobné praktiky nie sú vlastné slovenskej ľavici. Prijatie SDĽ do Socialistickej internacionály v roku 1996 prebehlo hladko a sociálnych demokratov ani nenapadlo robiť nejaké obštrukcie. Socialisti tak ukázali, že vedia racionálne jednať. Keby si z nich zobrali príklad aj členovia KDH…

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama