Reklama
Reklama

Ústava

Nášho demokratického štátu je neodmysliteľne spätá s menom jedného z jej tvorcov Ľubomíra Fogaša. Dokázal ju presadiť zrejme aj vďaka svojej tvrdohlavej povahe, pretože tento muž sa len zriedkakedy vzdáva toho, čo si zaumienil. Často býva prchký, neraz vie vybuchnúť, ale vie sa správať aj ako dokonalý džentlmen s patričnou noblesou. Je to vodcovský typ a očividne ho škrie, že vzhľadom na jeho pracovnú vyťaženosť sa dnes často rozhodnutia doma u Fogašovcov dejú bez neho.
Počet zobrazení: 1447

nášho demokratického štátu je neodmysliteľne spätá s menom jedného z jej tvorcov Ľubomíra Fogaša. Dokázal ju presadiť zrejme aj vďaka svojej tvrdohlavej povahe, pretože tento muž sa len zriedkakedy vzdáva toho, čo si zaumienil. Často býva prchký, neraz vie vybuchnúť, ale vie sa správať aj ako dokonalý džentlmen s patričnou noblesou. Je to vodcovský typ a očividne ho škrie, že vzhľadom na jeho pracovnú vyťaženosť sa dnes často rozhodnutia doma u Fogašovcov dejú bez neho. Najradšej jedáva kapustnicu s klobásou, je športovým fanatikom a miluje divokú jazdu autom. No hoci sám seba vyhlasuje za veľkého športovca, počas tohtoročného výstupu na Rysy evidentne nestačil za svojou svižne stúpajúcou manželkou. Napriek tomu, že je už deväť rokov vo vrcholovej politike, nevie si predstaviť život bez svojej pôvodnej profesie vysokoškolského učiteľa, ktorej sa naďalej venuje. Zanietený lokálpatriot. Povráva sa, že v poslednom čase prijímajú na Právnickú fakultu UK v Bratislave akosi veľa študentov z jeho rodného Podolia...

Vyrastal vo veľmi skromných pomeroch, ako najmladší spomedzi šiestich detí, matka mu zomrela veľmi skoro, takže o rodinu sa staral otec. Od neho zdedil aj vrúcny vzťah k SNP - jeho otec bol aktívny účastník Povstania. Zo svetových politikov si najviac váži bývalého francúzskeho prezidenta Francoisa Mitterranda, z domácich osobností na neho najviac zapôsobil súčasný predseda Ústavného súdu SR Milan Čič. Najlepšie si vie oddýchnuť pri dobrej hudbe, pričom mu je jedno, o aký žáner ide. Neznáša ľudí, ktorí sú zaťažení závisťou, ktorí sú netolerantní, zlomyseľní, neschopní komunikovať. Má veľmi sympatickú manželku (jeho dcéry sme nevideli).

Je duchovným otcom Roberta Fica, politicky ho vychoval a aj s jeho pomocou sa stal tento mladý rebel špičkovým politikom. Ich cesty sa rozdelili po konflikte spojenom s ich ambíciami kandidovať na zjazde SDĽ na post predsedu strany. Napokon sa to skončilo tak, že kde sa dvaja bili, vyhral tretí - Jozef Migaš.

Inak je to typický suchár, racionálny typ. Pred voľbami ho upodozrievali, že inklinuje k spolupráci s HZDS. Kvôli tejto otázke mal konflikt s predstaviteľkou liberálneho krídla SDĽ a dnešnou ministerkou financií Brigitou Schmögnerovou. Ako člen vlády odmietol hlasovať za povolenie preletu a prechodu jednotiek NATO útočiacich na Juhosláviu cez naše územie.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama