Reklama
Reklama

Vytrhnuté z Internetu

Aj Maoisti o Kosove (alt.politics.socialism.mao)
Počet zobrazení: 935

Aj Maoisti o Kosove (alt.politics.socialism.mao)

Diskusia okolo bombardovania Kosova sa rozbúrila aj na vlnách Internetu. Aké boli názory jej účastníkov na najkontroverznejšiu udalosť posledných dní?

Účastník označený ako WAI a pochádzajúci z USA: "Správy o brutálnych etnických čistkách, masové násilnosti, delostrelecké ostreľovanie civilistov a masové masakry musia vplývať na srdce každého. Je tu pocit, že "niekto musí čosi urobiť". Musia byť však tým "niekým" Spojené štáty americké? Zastaví ich vlna násilnosti v Juhoslávii?

Nemali by sme zabudnúť, že súhlas s akciami proti Iraku pravdepodobne zapríčiní smrť okolo milióna irackých detí. Môžeme po týchto skúsenostiach čakať, že súčasná akcia prinesie Kosovu mier?

Ako účastník invázie do Iraku viem svoje. Vo Vietname sa naša pomoc prejavila v používaní prudko toxického defolianti "agent orange", napalmu a napokon v bombardovaní Severu. Bombardovali sme aj Panamu a zanechali sme tam masové hroby. Výsledkom našej akcie v Iraku je otrávenie okolia Basry chemickými zbraňami a možno sa tiež použil práškový urán. Vieme teda, akú asi pomoc prinesieme Kosovu.

Tak často spomínaná dohoda v Rambouillet by Juhoslávii priniesla iba okupáciu vojskami NATO, čo by bola verzia podobnej akcie v Haiti. Kedy okupácia priniesla demokraciu? Američania nemajú na Balkáne čo robiť! Ruky preč od Juhoslávie! V Juhoslávii môžu byť iba tie vojská, ktoré zabránia násiliu v regióne a nie tie, ktoré ho tam prinášajú."

Američan A. Guess píše: "Veľa ľudí naivne verí, že sa skončila éra studenej vojny. Možno je to pravda, medzi USA a bývalým ZSSR. Lenže - boj o rozdelenie sveta pokračuje. Do budúcnosti máme iba dve cesty: nacionalistickú a internacionalistickú. Všetky súčasné konflikty sú spôsobené týmito dvomi tendenciami.

Internacionalistická cesta presadzuje demokraciu, trhovú ekonomiku a dravý kapitalistický systém. Lenže v slobodných voľbách si nevolíte chlieb náš každodenný za lepšie ceny.

Internacionalizmus smeruje ku globalizmu a násilnému zjednocovaniu sveta. Cesta k jednotnému svetu je cestou do pekla.

Nacionalizmus je protikladom internacionalizmu. V Európe a na Strednom Východe sa bojuje za suverénne národné štáty. Tento proces sa dnes najviditeľnejšie prejavuje v Srbsku.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama