Reklama

Ako chutí moc koronavírusu

Počet zobrazení: 3438

Sklady SŠHR (Správy štátnych hmotných rezerv) zívali prázdnotou rok alebo sa vzhľadom na krízovú situáciu vyprázdnili pred návštevou premiéra Igora Matoviča? Novinári nám rovnako zabudli povedať, či premiérom zatracované rýchlotesty Svetová zdravotnícka organizácia odobrila alebo ich označila za aušus? Keď to novinári nevedeli, tak sa mali spýtať premiéra, pretože besied a tlačoviek bolo v tú nedeľu požehnane. Akoby suplovali bohoslužby.

Riaditeľ SŠHR Kajetán Kičura možno naozaj zlyhal a možno aj presolil cenu pri objednávaní prepotrebného materiálu, ale posúdiť by to mali príslušné úrady a trebárs aj orgány činné v trestnom konaní. Posiveného svedka o to väčšmi zamrazila reakcia médií na Kičurovu ponosu: „Matovič povedal, že ma mediálne zareže.“ (Pravda.sk, 23. 3. 2020) Isteže, Matovič je Matovič, poznáme jeho ego, temperament i rétoriku, ale vzdorovitého oponenta takto zastrašoval a tlačil k múru predseda vlády SR! Namiesto rozhorčenia novinárov, do akých praktík ich premiér zaťahuje, zaznelo: K službám, šéfe! Aj po zapnutí spotrebičov sme sa dozvedali, že Kičurov syn sa záhadným spôsobom dostal k dvom bytom v lukratívnej časti Bratislavy. Vzápätí prebleskla správa, že Kičura ako „Ficov kamarát dal zarobiť aj Bödörovej strážnej firme Bonul“. (SME.sk, 23. 3. 2020) Nie div, že sa nám pred očami vyjavila zlatá éra opozičného buntoša, ktorý sa mohol oprieť nielen o médiá, ale aj o dodávateľov informácií z radov bývalých vyšetrovateľov či kontrašpiónov. No ktovie, či novinárov viacej ako spomienky na sladké hry minulého leta neinšpiroval sľúbený 10-miliónový fond na podporu investigatívnej žurnalistiky. Alebo to spôsobuje obdobie výberu hovorcov, že nenaháňajú premiéra s otázkou, ako sa vyvíja výhodnejšia nórska ponuka zdravotníckeho materiálu? Zvestoval ju v jednej z nedeľných kázní. Akoby prepočuli a prehliadli aj to, že štát, ktorý nedokáže ochrániť údaje, koronavírusom posvätil zákon na sledovanie občanov prostredníctvom mobilov. Zato posivenému občanovi spadla sánka, že toto právo si uzurpoval štát, v ktorom do médií unikli aj vyšetrovacie spisy, a kde z bankového úradníka, ktorý vykričal konto „ideového protivníka“, médiá urobili hrdinu.

Koronavírus je nebezpečný nepriateľ. Každým dňom sa však potvrdzuje, že ako lokaj je ešte nebezpečnejší. Na čo všetko vie poslúžiť! Čo všetko dokáže ospravedlniť pred mikrofónmi! Ako inak, v mene slušnejšieho a spravodlivejšieho Slovenska!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Blogy a statusy