Ako vláda kašle na vlastných občanov

Počet zobrazení: 3504

Politika „našej“ vlády: dôchodky nie, ale miliardy na zbrojenie áno! Podľa vládnej koalície asi stačí, ak budeme dobre vyzbrojení, čo na tom, že budeme chudobní a sprostí.

Zaujal ma článok v Pravde „NATO zverejnilo výdavky spojencov na obranu...“. Vojenský pakt, ktorý vedie a riadi najväčší svetový agresor USA vynakladá obrovské miliardy dolárov, že vraj na „obranu“. Kto ho to vlastne chce ohroziť, kto napadnúť? To Rusko? To, ktoré je obkľúčené vojenskými základňami USA a jeho spojencami v NATO.

Vláda „nášho spasiteľa“ Matoviča napľula ľuďom do tváre. Špajzový minister financií Heger z OĽaNO tvrdí, špajza je stále prázdna, nemáme na nič, na 13. dôchodky, nemáme na zdravotníctvo, ani na školstvo. Dostaneme síce z EÚ na obnovu a rozvoj 6,5 miliardy eur a našu zadlženosť zvýšime na 12 miliárd, ale peňazí podľa neho, pre ľudí jednoducho niet.

Minister skôr vojny ako obrany Naď sa však ide svojím pánom v Bruseli pochváliť – na armádu vynaloží Slovensko len v tomto roku 1,753 miliardy dolárov, čo predstavuje 1,86 percenta z HDP. K sľubom Kisku americkému prezidentovi dávať na zbrojenie dve percentá sa tak rýchle blížime. Oveľa rýchlejšie ako Nemecko, no čo už, veď sme ekonomickým tigrom Európy, pravda len bezzubým.

Miliardy na americké zbrane vláda amerických lokajov bez problémov našla, ale 280 miliónov na zákonné 13. dôchodky nie. Vláda dala penzistom almužnu v podobe sociálnej dávky či vylepšeného vianočného príspevku od 50 do 300 eur. Každý dôchodca mal podľa zákona dostať v decembri 460 eur, namiesto toho každý občan vynaloží vďaka „našej“ vláde na zbrojenie len v tomto roku 1 650 dolárov. Oni, seniori, sa musia uskromniť, lebo koronakríza. Armáda a zbrojárske firmy nie, ich kríza nezaujíma. To je už najvyšší stupeň arogancie moci, výsmechu a zavádzania obyčajných ľudí.

Armáda USA a spojencov je mimo zákazu vychádzania. Pre ilustráciu politiky vládnej koalície a jej diametrálne rozdielneho vzťahu k vlastným občanom a cudzím vojskám, uvádzam niečo, čo zverejňujú médiá. Znovu a opakovane sa potvrdzuje, že armády USA a štátov NATO sa prakticky „voľne“, pardon po plánovaných trasách, ktoré si sami určia, pohybuje po celom našom území.

Od 24. 10. 2020 platí na Slovensku zákaz vychádzania, pravda len pre našich občanov. Pravidelné presuny cudzích vojakov a vojenskej techniky cez naše územie však majú výnimku ministerstva obrany. Prejdú cez viac ako pol Slovenska a okrem iného pôjdu aj na letiská Sliač a Kuchyňa. Občan si tak môže klásť legitímnu otázku, obhliadajú si terén pre plánované vojenské základne a ich „dočasné“ pôsobenie na našom území?

Potom všetkom je otázne, kedy a či vôbec bude vláda Igora Matoviča robiť niečo, aj pre občanov Slovenska.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984