Reklama

Bidenova paranoja z Vladimira Putina

Počet zobrazení: 2874

Putin je nieže vraj, ale naozaj killerom... použijem radšej jemnejšie slovenské slovo, teda zabijakom, lebo ak by sme prijali aj iný obsah, čo môže znamenať aj vrah, tak to by už mohlo ísť naozaj do tuhého. Touto nadávkou, lebo ako inak to vyjadriť, počastoval ruského prezidenta americký prezident Joe Biden. Môžeme sa teraz sporiť o to, či mu to slovo nenahral samotný moderátor George Stephanopoulos televíznej stanice ABC a vlastne Joe nevedel, či má prikývnuť alebo odpovedať na akože provokatívnu otázku najskôr iba akýmsi zakoktaním, mmmmhmm a k tomu, I do, teda súhlasným slovkom áno, a teda že si myslí, že je killerom a potom sa už chytil a táral dve na tri. Vraj Putina odplata neminie a že sa tak stane shortly , teda v krátkom čase...

No aby sa už v Kremli triasli...!

A to nielen od odchádzajúcej zimy, ale aj od tej Bidenovej tajomnej hrozby. A povedzme na rovinu: U Joea môžu byť takého výroky už aj prejavom pokročilého veku /78 rokov/ s pamäťou, vyjadrovaním, používaním správnych slov, spojení, veď už dávnejšie to predviedol a sám si to ani nemusí uvedomovať a už vôbec nie pravda pripúšťať. Už počas predvolebnej kampane sa neraz poriadne kopol, preriekol, ale vtedy to až tak nevadilo, lebo sa to dalo pripísať veľkému, ba mimoriadnemu stresu, ktorý na neho číhal aj zo zákulisných hráčov Demokratickej strany /Barack Obama, Bill Clinton, Hillary Clintonová – teda takej drobnučkej politmafie... /Ale dalo sa to ešte ako tak zvládnuť, veď napokon sa to stáva hocikomu a nemusí to byť len kandidát na úrad prezidenta. Pliesť si slová môže byť znakom nielen stresu, ale aj nejakej zabudnutej či ututlanej chyby, ktorá vám vyskočí v nestráženej alebo v najviac potrebnej chvíli. A tak sa mu stávalo, že namiesto slova Amerika, povedal Amrika, aj keď ani to nie je také zrejmé, lebo v šume kampane mohlo ísť iba o odraz ozveny jeho mocného hlasu.

joe-biden-pixabay.com_.jpg
Foto: Pixabay.com

Ten rozhovor pre televíziu ABC však prišiel neočakávane, lebo ako s pôžitkom sledujem účinkovanie tohto pána, a to nielen od nástupu do Bieleho domu, ale najmä počas súboja s Donaldom Trumpom, zapísal som si do kalendára, že prvú oficiálnu tlačovú konferenciu, a teda ako sa patrí v tlačovej sále Bieleho domu, bude mať Biden 24. marca tohto roku! Teda dosť neskoro od nástupu do úradu, čo je vyslovene nezvyklé a dosiaľ sa niečo také vraj aspoň od čias Johna Kennedyho neudialo. Verejnosť si žiada odpovede na mnohé otázky a tlačový odbor Bieleho domu na čele s dosť nahnevanou ,zvláštnou paničkou‘ Jen Psaki, ktorá sa už pár rokov potuluje v blízkosti mocenského centra Demokratickej strany, stále vydávalo mnohé ospravedlnenia vyzývajúc novinárov a novinárske organizácie na strpenie, trpezlivosť a, pravdaže, ako najlepšia výhovorka zaberalo: pandémia covid. Že teda pán prezident má práce neúrekom ani nevie, kde mu hlava stojí /prečo sa teda o taký náročný úrad uchádzal, že?/.

Ale tak vám poviem, netreba mu krivdiť: činil sa aj činí v dvoch oblastiach: covid a útoky na Rusko! Sľubuje, že do konca júla bude zavakcinovaných až osemdesiat percent Amíkov z tých 330 miliónov! Fakt skvelé!. Nie som si však istý, či covid akcia je jediným motívom ospravedlnenia,. No, ale napokon tá Jen Psaki neodolala. Je možné, že sa dobre, možno až veľmi dobre pozná s Georgeom  Stephanopoulosom. Istotne si na tohto chlapíka spomínate: to bol on kto spolu so stratégom Jamesom Carvillom urobil z neznámeho arkansaského guvernéra Billa Clintona prezidenta Spojených štátov. Áno, to je on a vtedy bol, pravdaže, dosť mladý a dostal aj funkciu o ktorú zažiadal: bol riaditeľom komunikačného odboru Bieleho domu a aj keď nie dlho, ale práve v tomto „odvetví“ sa dokázal dobre zorientovať a už pár rokov odvtedy funguje práve v spomínanej televízii ABC ako hviezdny moderátor, pravdaže, aj s úctyhodným honorárom na úrovni holywoodskych hviezd. /V  Amerike herci a tv. Moderátori, to je jedna celebritná linka/. Televízia ABC je jednou z tých, ktorá je absolútne, ba až totálne na strane demokratov podobne ako denníky The New York Times či The Washington Post, alebo aj samotná televízia CNN. Donaldovi zostávali počas uplynulých štyroch rokov iba slzy pre plač, lebo okrem Fox News a polobulváru The New York Post nemal vlastne na svojej republikánskej strane nikoho, kto by ho bol poriadne podržal, a najmä preto sa vrhol na sociálnu sieť Twitter, aj keď mu ju na záver v rámci demokracie a slobody prejavu vypli...

Ale k meritu : Joe Biden musel urobiť v prípade ABC výnimku, či chcel alebo nechcel, či až samotný čert nechcel. Americká tajná služba, a tá zo všetkých najvyššia, nie, nie teda obávaná CIA – USA majú tajných služieb až šestnásť a nad nimi sídli tá ústredná hlavná, najhlavnejšia, kde sa zbiehajú všetky tajné nitky Ameriky, sveta, Mesiaca a zrejme teraz už aj Marsu. Nesie skromný názov National Intelligence /NI/ a jej riaditeľom je akýsi tajný Avril Haines. No a jej agenti po dlhých mesiacoch úpornej, neúnavnej a teda nesmierne namáhavej až činorodej činnosti vypracovali správu, v ktorej sa opakuje, že Rusko a Irán sa snažili a dokonca, že aj v tomto smere všeličo nekalé robili, ovplyvniť minuloročné prezidentské voľby. Zmienka o Číne, akoby zázrakom v tej správe chýba – to by mal ktosi z tých tajných vysvetliť, veď to je tiež americký nepriateľ, a predsa americký národ nedočkavo čaká nielen na záchranné /covidové/ šeky vo výške tisíc štyristo dolárov od vlády, aby v najbližších mesiacoch ako tak prežil /možno si spomeniete na výrok známej slovenskej plavkyne Moravcovej, ktorá v rozhovore, lebo Ameriku dôverne pozná, keďže tam žila a aj žije, povedala, že vyše 60 percent Američanov nemá v banke viac ako štyristo dolárov!/ a teda čakajú aj na vysvetlenie, prečo do volieb nezasahovala aj Čína.

Nuž priznám sa, že neviem.

Ale tí tajní tvrdia, že práve ruský prezident Putin sa snažil ovplyvniť voľby v prospech Donalda Trumpa. /Ale veď Donald tvrdil a stále tvrdí, že mu voľby ukradol práve Biden – tak ako to je páni, dohodnite sa!/.

Zo spomínanej správy nie je jasné, čo robil Teherán, lebo ak by sme aj prijali akokoľvek nezmyselnú tézu, že vo voľbách podnikal Putin nejaké záškodnícke akcie proti Bidenovi, tak dobre, ale aký záujem mal to isté robiť Irán? Veď ten, ak si mal niekoho želať v Bielom dome, tak určite nie Trumpa a keďže Irán má dosť slušné vzťahy s Ruskom, prečo si teda neželal to isté/. Hotová kuca paca... Ibaže by si boli  v Teheráne želali výhru Joea Bidena, keďže Trump nielenže zrušil dohodu o jadrovom programe s Iránom, ale dal aj zabiť popredného generála Sulejmáního, a to sa pravdaže odpustiť nedá. /Nuž ale, želať si možno hocičo, to hádam nie je sústo pre agentov/.

Lenže, nevieme, ako teda ten Vladimir Vladimirovič pracuje, keď napriek tajnej praxi v minulosti sa mu napriek všemožným „haknutiam“ tým prefíkaným kybernetickým ťahom aj tak nepodarilo posadiť – a to treba zdôrazniť – aj na druhé volebné obdobie Donalda Trumpa, s ktorým si predsa len ako tak rozumel. To, že mu „zariadil“ víťazstvo v roku 2016 už skoro zapadlo prachom, no iba medzi bežnými Američanmi, nie v ústredni Demokratickej strany. A zasa treba spomenúť tú zvláštnu pani Hillary... Tá nemôže dosiaľ pochopiť, ako ju pred piatimi rokmi pripravil o Biely dom biznismen s nehnuteľnosťami, televízny zabávač a narcista Donald. A teda, veď to všetci dobre vieme, pri jeho úspechu stál kto iný než Vladimir Putin. Trumpa kvôli tomu demokrati pred vyše rokom dokonca po prvý raz „impíčovali“, teda chceli zbaviť senátnym súdom úradu, ale neprešli pre nedostatok dôkazov, no a v januári tohto roku ho zasa súdili pre vpád tisícov jeho priaznivcov do budovy Kongresu – strážkyne americkej demokracie. Ani to neprešlo, veď už ani nebol vo funkcii.

Joe Biden by mal teda Putinovi vlastne poďakovať, že mu zariadil víťazstvo vo voľbách. Lebo, povedzme si zasa na rovinu: ak sa už raz Putin do niečo pustí, tak to dokáže. Lenže ak pred piatimi rokmi dostal do Bieleho domu Trumpa, prečo sa mu to teraz z rúk vyšmyklo? Nechápem. Nuž ale dejú sa predsa čudné veci medzi zemou a nebom, no nie? Lenže všetko má svoju hranicu. Ak nejde v Bidenovom výraze o „killerovi“ Putinovi o nejakú tajomnú metaforu alebo o dobre premyslený ťah moderátora, ktorý dôverne pozná Bidena, veď spolu piekli dlhé roky v strane, a teda mohol zneužiť jeho slabšie reakcie /Bidena ako si istotne si pamätáte, prezýval Trump ako „sleepy Joe – ospalý Joe“, či „slow Joe“, teda „pomalý Joe“, možno by sa celá vec dala akosi zahodiť do autu.

Ale, a to ale je veľmi dôležité.

Ak bol Joe Biden úplne vo forme /dúfam, že sa dopredu s Georgeom na postupe nedohodli – ty mi dáš otázku už takmer s odpoveďou a ja na ňu odpoviem/, tak by išlo o oveľa vážnejšiu záležitosť. A v Kremli to zrejme aj tak pochopili: veď odvolať veľvyslanca z Washingtonu do Moskvy na povestné konzultácie /to je v diplomatickej praxi už veľmi vážny ťah/a nedeje sa to len tak z rána do večera. Môže sa to klasifikovať aj ako  zrejmý útočný výpad na adresu takej veľmoci, akou je Ruská federácia. A tú predsa Biden a spol. naďalej považujú za najväčšiu bezpečnostnú hrozbu pre Ameriku. /Veď ako sa dá bez niečoho takého vôbec žiť, že?/

No Joe mohol najnovším výrokom odštartovať nové protiruské ťaženie.

A to je už jasná diagnóza: paranoja z Ruska!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Blogy a statusy