Blázon Nero zapálil Rím, Matovič zhasne Slovensko?

Počet zobrazení: 4546

Niektorí historici tvrdia, že cisár Nero dal v roku 64 zapáliť Rím. Bola to katastrofická udalosť, ktorá vošla do dejín. Predseda slovenskej vlády sa už viackrát zastrájal, že jeho vláda vstúpi do dejepisu. Teraz sa črtajú kontúry vstupu. Nevie vládnuť, a tak sa predvádza pred TV kamerami ako úradník, ktorý oznamuje nejaké informácie, prípadne si niečo vymyslí. Môže to mať tragické pokračovanie.

Igor Matovič sa začal na tlačovkách vyhrážať Slovákom a Slovensku, že dá vypnúť krajinu a zavedie „vojenskú disciplínu“ – pojem neznámy a najbližšie mu je stanné právo. Takže bude zatýkať, ale aj na mieste strieľať občanov. Čo na to naša prezidentka? Je najvyššou veliteľkou armády a označujú ju za hlavu štátu.

Reagovať by mali okamžite koaliční partneri! Súhlasia s kolapsom krajiny? Ak nie, tak by mali urýchlene vymeniť slovenského Nera za nejakého aspoň trochu mysliaceho človeka.

matoking_843.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Zavedenie „tmy“ a stanného práva by zrejme viedlo k enormnej trestnej činnosti, pouličným výtržnostiam, asi aj vzburám či občianskej vojne. Občania by sa nemali nechať tak jednoducho likvidovať. Ústava hovorí, že v prípade totálneho zlyhania vlády ľud má právo vládu vymeniť, teda vzbúriť sa proti nej.

Nero údajne dal zapáliť Rím, lebo chcel vidieť tú „nádheru“ a pri nej umelecky žiť a tvoriť. Na Slovensku nemáme cisára, ale voleného „občana“, ktorý chce rozhodovať podľa svojej aktuálnej nálady. Je to podobný prístup ako v antickom Ríme.

„Vypnutie“ Slovenska by znamenalo asi celkové vypnutie elektriny, to znamená, že by nešiel prúd v domácnostiach, na uliciach by v noci bola absolútna tma – iba mesiačik by osvetľoval naše nešťastie. Nešli by žiadne alarmy, takže by grázli mohli nerušene rabovať obchody či domy. Nešli by ani telefóny či televízie a rozhlasy. Skrátka, Slováci by sa preniesli do stredoveku, zapálili by sviečky a petrolejky. Pamätám si, že občas v Bratislave nešiel elektrický prúd a svietili sme chvíľu sviečkami a mali sme aj petrolejku. To vtedy, keď v našom obvode bola havária – ale celé Slovensko?

Asi by sa mali Slováci zásobiť nielen ryžou a rúškami, ale aj veľkými sviečkami a petrolejom (treba si kúpiť aj patričnú lampu). Na nejaký čas poslúžia aj svietidlá na propán-bután. Tak sa bude dať aj variť.

Možné je, že náš chudák premiér nevie, čo znamená anglické slovo „blackout“. Že si to vysvetľuje ako zhasnutie lampy, keď ide spať. Mali by mu premietnuť archívne zábery z blackoutu v niektorých častiach Kanady či Spojených štátov. A pridať aj dôsledky a názory obyvateľov.

Podobne prirovnávanie uzatvorenia čínskej provincie Wu-Chan k celej krajine. Malá čínska provincia nemohla ohroziť veľkú Čínu, veď ide o 5 – 10 % krajiny. Hlavné priemyselné a administratívne oblasti sú na pobreží Tichého oceánu a tie fungovali. Prirovnať by sa to dalo k „vypnutiu“ Malaciek či jeho rodnej Trnavy. To by ostatné Slovensko prežilo. Asi by mali „investigatívci“ porovnať intelektuálnu kapacitu čínskej vlády s tou našou, ktorá smeruje do učebníc dejepisu. Nech vieme o výhodách matovičovcov a teda celej Slovenskej republiky.

Igor Matovič predvádza svoje intelektuálne a kultúrne „prednosti“ aj voči svetu – voči partnerom vo V-4, EÚ, aj NATO. Žurnalisti radi zosmiešňovali premiérov susedných štátov, teraz sa neodvážia ani len kritizovať. Existuje aspoň prieskum o pohybe dôvery voči premiérovi?

Zatiaľ sa potvrdzuje názor, že Slováci si nechajú šliapať aj po hlavách, len nech nohy patria tým hore. Matovičovi voliči sú ticho, zrejme súhlasia s jeho názormi a vyhrážaním. Čo na to ostatní voliči? Prieskumy nejako stagnujú, akoby sa nerobili. Alebo nie sú dostatočne lukratívne?

Prezidentka, koaliční partneri, ale aj parlament (je centrum demokratickej moci) by sa mali spamätať, vysloviť postoje a následne konať – kým sa ešte dá. Ak chce vláda a koalícia prežiť, nemôže pokračovať v takomto deštruktívnom stave voči krajine, obyvateľom, aj štátu.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984