Reklama
Reklama

Bude vojna na Ukrajine?

O začiatku vojny vie agresor vždy skôr ako napadnutý
Počet zobrazení: 2154

Médiá na Slovensku, tak ako aj v zahraničí, pokračujú v rozvíjaní predvojnovej hystérie. Samozrejme, s jediným cieľom – ďalej vykresľovať Rusko ako zlého agresora, ktorý sa pripravuje už-už podmaniť si vojnou Ukrajinu. A hlavne ospravedlniť prítomnosť vojsk NATO, osobitne USA, v krajinách východnej Európy. Dokonca zdôvodňovať potrebu ich zvyšovania.

Teraz pustili do sveta informácie o tom, že USA, V. Británia a Austrália už sťahujú svojich diplomatov z Ukrajiny. Tak sa to zvykne robiť, keď sa má začať vojna.

ukrapole.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Ak teda tieto krajiny myslia svoje kroky s diplomatmi vážne, mohli by vedieť niečo konkrétne o začatí vojny. Hitler vedel o začiatku napadnutia Poľska nemecko-fašistickou armádou tiež skôr ako samotní Poliaci. I skôr ako Stalin. Veď sám nariadil zorganizovanie provokácie útoku na vysielač Gliwice v Hornom Sliezsku, kde nemeckí vojaci, prezlečení do poľských uniforiem, napadli nemeckú posádku. Čo poslúžilo na obvinenie a napadnutie Poľska. A znamenalo začiatok druhej svetovej vojny. Možno, že vládni a vojenskí predstavitelia uvedených troch krajín vedia niečo konkrétnejšie o tom, akú provokáciu chystajú na Ukrajine proti Rusku, aby sa pokúsili vyvolať jeho vojenskú reakciu. A potom už bude len na osvedčenej propagande presviedčať svet, akí sú tí Rusi agresívni, bezočiví a bezohľadní, pretože použili vojenskú silu. Podľa situácie bude potom možné otvorene podporiť agresívne neofašistické sily v Ukrajine aj otvorenou či skrytou vojenskou angažovanosťou NATO a USA. Slovenskú armádu ako „hrdého“ člena aliancie z toho nevynímajúc.

Môže tu byť aj druhý faktor, ktorý vyplýva z nedávnych skúsenosti Američanov v Afganistane. Keď vojaci a civilní pracovníci opúšťali po dvadsiatich rokoch Afganistan, ukázalo sa, že nemali ani dosť času, ani dosť technických možnosti, aby včas a bez problémov evakuovali svojich občanov a spolupracovníkov US síl z radov Afgancov. Ak sú už mocnosti NATO rozhodnuté vyprovokovať vojnu medzi Ukrajinou a Ruskom a veľmi dobre tušia, ako by to mohlo skončiť, začínajú evakuáciu svojich ľudí včas a s predstihom. Aby sa ich „problém“ a hanba neopakovali.

Je možné, že hlavným motívom „sťahovania“ diplomatov je iba informačná a psychologická operácia, ktorá má demonštrovať nárast napätia medzi Ukrajinou a Ruskom a dať signál svetu, že Rusko neprestáva s prípravami na agresiu proti Ukrajine. To je tiež argument na to, aby americký prezident Biden „rozmýšľal“ o zvýšení počtov vojakov vo východnej Európe a vojenských plavidiel v Čiernom a Stredozemnom mori. A aby podobne „rozmýšľali“ aj politici v iných krajinách NATO. Hoci svoje sily zvyšujú aj v súčasnej dobe a deje sa tak takmer každý deň.

V každom prípade, každý kto sleduje vývoj situácie okolo nás, môže čoraz jasnejšie vidieť, „odkiaľ vietor fúka“. A ak sa stane to najhoršie, čo z tejto situácie hrozí, ľudia nemajú až takú zahmlenú myseľ, že nebudú vedieť, kto je vinníkom vojny alebo vojenských akcií. Ak sa ešte zachoval zdravý rozum a svedomie, budú vedieť, ako sa k situácii postaviť a ako konať.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama