Čo dnes zasejete, to budete v budúcnosti žať!

Počet zobrazení: 2862

Hanbím sa za všetkých plagiátorov! Ľudí, ktorí potupným spôsobom získali vysokoškolský diplom a hrdia sa titulom. Hanbím sa za ľudí, ktorí si hovoria, že sú rovnejší, medzi nami rovnými!

Ako sa teraz postavím pred svojich poslucháčov a budem im hovoriť o morálnych, základných podmienkach, podľa ktorých budem vyučovať a najmä hodnotiť samotných študentov? Čo im odpoviem, keď aj prostredníctvom médií si dokážu urobiť vlastný názor aspoň taký, aký som si ho urobila aj ja? Je mi do plaču, keď sa pozriem na obhajobu niektorých ústavných činiteľov, ktorých zatiaľ odhalili len zopár, akým nečestným spôsobom prišli k vysokoškolským diplomom. Sledujem zahraničné médiá a vidím, že korupcia je akýmsi základným nezvrátiteľným atribútom takmer každej vlády, no ak sa zistí, že niekto neoprávnene, plagiátorstvom získal titul, vtedy sa vzdáva mandátu. Azda predsa majú v sebe akúsi sebareflexiu, ktorá našim politikom jednoznačne chýba... So sklonenou hlavou, že im na to prišli, odchádzajú z funkcií... Toto nedokáže obhájiť nikto. Len v našej krajine je to inak. Je to veľká hanba!!! U nás asi mnohí majú ohybnú chrbticu, preto nemajú problém s úsmevom sa vystrieť a povedať vo svojej obhajobe ... no a čo?–  a ide sa ďalej...

Viete, čo ste spôsobili? Až teraz sa stávame slávnymi. Konečne svet o nás vie. Nepotrebujeme rozvíjať cestovný ruch, nepotrebujeme v zahraničí prezentovať videá našich hôr, aspoň štát v tejto oblasti môže ušetriť a pridať napríklad lekárom, ktorí s inými zdravotníkmi a záchranármi v prvej línii, pracovali v súčinnosti  s koronavírusom, keď sa ešte len zisťovali možnosti ako s ním či voči nemu bojovať. Plagiátori, to naozaj nemáte v sebe ani kúsok sebareflexie? Ak potrebujete vedieť preklad tohto pojmu, rada vám ho vysvetlím. Morálka sa totiž skladá z istých noriem správania. Morálka vyžaduje, aby sme sa podľa istých príkazov alebo zákazov, ktoré si spoločnosť určí, aj vedeli správať. Zároveň zdôvodňuje, prečo sa má správať práve tak, a nie inak. Obhajovať sa tým, že viem o sebe, že som ľahším spôsobom dospel do bodu ukončenia vysokej školy, to neobstojí u nikoho. No domnievam sa, že zo škôl, na ktorých sa tieto informácie zviditeľnili, malo by okamžite dôjsť k „čistkám“ niektorých pedagógov. Oni sú príčinou toho, čo škola vyprodukovala. Boli to práve tie komisie, školitelia ako aj oponenti diplomových, dizertačných a iných prác, ktorí pokazili názor na slušné školstvo. Dnes už vieme, že všetko ide, načo sa učiť, keď na všetko sa nájdu páky. Je to naša celonárodná hanba. A znova sa musím vrátiť k našej podstate. Túto školskú pandémiu spôsobili nekultúrni devastátori, ktorí dôveryhodnosť inštitúcie vysokého školstva úplne poškodili. Takže popri strate úcty voči súdnictvu, dochrámanému zdravotníctvu sa pridáva aj morálna devastácia nášho školstva. Kto dnes uverí pedagógovi, že statočnou prípravou a učením dá sa dosiahnuť ten istý cieľ, ako k nemu príde niekto napríklad na súkromnej vysokej škole alebo ešte lepšie na štátnej vysokej škole s pedagógmi, ktorí za „skyvu chleba“ dajú hrdo titul dnes už každému...

Čakala som, že sa spustí veľká mediálna vlna slušných, morálnych pedagógov, ktorí sa nechcú dať namočiť do jedného vreca s tými, o ktorých sa dnes hovorí v súvislosti s plagiátormi. Zatiaľ sa nič nedeje...Veď devastačné účinky budú ešte len nasledovať. A národ mlčí... Teraz je tá chvíľa, kedy tí, ktorí sa radi prezentujú ako slušní ľudia, môžu sa zaskvieť a vystúpiť z davu. Alebo to opäť tak zanikne ako všetky kauzy?

Nezabudnite, že ak zasejete v parlamentných laviciach čestnosť ,o ktorej tak vehementne hovoríte, môžete zožať v budúcnosti dôveru. Ak zasejete dobrú a kvalitnú prácu, zožnete úspech. Preto vás žiadam, aby ste boli pozorní voči každému nášmu hlasu; čo dnes zasejete, to budete v budúcnosti žať!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984