Reklama
Reklama

Dobrý trh po šiesty raz

Fotogaléria: Dušan Gerec
Počet zobrazení: 2691

dobry_trh1.jpgKeď bratislavské Staré Mesto zorganizovalo s občianskym združením Punkt 15. septembra 2011 na Panenskej ulici prvý raz Dobrý trh, možno neočakávalo až taký spontánny záujem spoluobčanov. No sa zrodila nová tradícia. Vlani sa uskutočnili na starej uličke ústiacej na Hodžovo námestie pred Prezidentským palácom štyri takéto podujatia, na ktoré v sobotu 23. marca nadviazalo prvé tohtoročné. Aj vďaka slnečnému počasiu ľudí prišlo neúrekom.

Na rozdiel od tzv. klasických, čisto komerčných trhov, tento má za cieľ zmeniť ulicu na pulzujúce centrum susedskej komunity. A tak namiesto „profesionálov“ tu ponúkali svoje výrobky, služby, alebo hoci aj dobrú radu miestni obyvatelia. Napočítali sme tu zo dve desiatky stánkov, ale nechýbali ani pouliční muzikanti a, samozrejme, slovenské i cudzokrajné pochúťky súvisiace s blížiacimi sa Veľkonočnými sviatkami. Bolo tu k dispozícii všetko od bio ovocia a zeleniny, cez fair trade kávu, kvalitné syry, údeniny, tradičné holandské wafličky, až po orientálnu kuchyňu, sushi či dobré vínko.

Predávali sa knižky, starožitnosti, bižutéria, dizajnové výrobky z recyklovaných materiálov, detské inteligentné hračky a zábavné tričká. Kto prišiel sem na bicykli, zdarma mu ho opravili ľudia z Cyklokuchyne. Priestor pred Veľkým evanjelickým kostolom sa zmenil na Indickú záhradu, kde sa návštevníci mohli poradiť s ajurvédskym lekárom, zacvičiť si jogu a spoznať tance z veľkej krajiny pod Himalájami. Pre najmenších zase pripravili špeciálny program v zadnej záhrade.

Ktovie, či takéto podujatia neinšpirujú aj ostatné mestské časti Bratislavy. Staromešťanov čaká siedmy Dobrý trh už 27. apríla 2013, netradične na priestrannejšom Jakubovom námestí. Na svoje si prídu najmä gurmáni, lebo trh sa zameria na farmárske špeciality.

(mak)

Úvodné foto: Emil Polák

Fotogaléria: DUŠAN GEREC

dt_1.jpg

dt_2.jpg

dt_3.jpg

dt_4.jpg

dt_5.jpg

dt_6.jpg

dt_8.jpg

dt_9.jpg

dt_11.jpg

dt_12.jpg

dt_13.jpg

dt_14.jpg

dt_15.jpg

dt_16.jpg

dt_18.jpg

dt_19.jpg

dt_20.jpg

dt_21.jpg

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Mobilné telefóny a príslušenstvo
Reklama
skvelydarcek.sk

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama