Reklama

Dvojtýždenník BOJOVNÍK 18/2021

Počet zobrazení: 1760

Najnovší Bojovník prináša obšírne spravodajstvo a komentár Braňa Ondruša o oslavách 77. výročia Povstania na Slovensku. Na titulnej strane je podstatná časť prejavu priameho účastníka odboja Vladimíra Strmeňa, ktorý v mene SZPB predniesol na zhromaždením pred Múzeum SNP v Banskej Bystrici. Môžete sa dočítať aj o obdobných podujatiach v Bratislave, Rožňave, Trebišove, Žiari nad Hronom, Poprade, Lehote pod Vtáčnikom, Stropkove, Starej Ľubovni, na Podbanskom a inde, ako i reportáž o slávnostnom odhalení obnoveného pietneho areálu v Háji Nicovô nad Liptovským Mikulášom.

Časopis sa tiež venuje Dňu holokaustu, o jednej z jeho obetí Dagmare Dvorskej pripravil medailón Branislav Balogh. Martin Krno približuje spisovateľa, publicistu a jedného z prvých šéfredaktorov Bojovníka Mira Procházku, ktorý by sa dožil 100 rokov. Na dvojstrane História nájdete článok Stanislava MičevaJána Stanislava o britskej a americkej vojenskej misie počas SNP a o veľkom priateľovi Slovenska, britskom akademikovi Robertovi Setonovi-Watsonovi.

Zahraničná strana prináša články o nových znepokojivých prejavoch neonacizmu vo Veľkej Británii a Taliansku. Galéria odboja približuje slovenských ilustrátorov, ktorých spájala spoločná téma: protifašistické hnutie. Reprezentačnejší prehľad ich prác spolu s mnohými ďalšími fotografiami na www.bojovnik.eu.

balaz_plavka_ohne_na_horach.jpg

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Blogy a statusy