Reklama
Reklama

Gratulujeme profesorovi Josefovi Šmajsovi!

Počet zobrazení: 3294

šmajs diplom.JPGProfesorovi Josefovi  Šmajsovi udelili diplom za Najlepšiu ruskú vedeckú knihu roka, Soči 2012. Ocenenie získal ruský preklad jeho práce Ohrozená kultúra (Kultura pod ugrozoj. Novosibirsk: Sibírske oddelenie Ruskej akadémie vied). Podkladom pre preklad bolo tretie české vydanie knihy Ohrožena kultura s úvodom profesora Erazima Koháka. Myšlienka preložiť knihu do ruštiny vznikla na svetovom kongrese v Soule v roku 2008. Knihu odporučila preložiť profesorka Nina Nalivajko vychádzajúc z toho, že myšlienky evolučnej ontológie, ktoré sú východiskom pre pochopenie vzťahu spoločnosti a kultúry, sú veľkou paradigmatickou témou, hľadanou teóriou vyššieho rádu.

Ocenenie profesor Šmajs dostal v Novosibirsku na konferencii o filozofii vzdelania v dobe globalizácie v decembri uplynulého roku, keď mal česť zahájiť druhý deň konferencie s príspevkom venovaným podstate evolučnej ontológie. Súčasťou jeho vystúpenia bolo aj prečítanie Deklarácie závislosti ľudstva na Zemi, ktorú Slovo na rozdiel od ekologických časopisov v Česku a na Slovensku uverejnilo. Skupina, ktorá formulovala závery konferencie, Deklaráciu prijala do jej záverov.

Profesor Josef  Šmajs je účastníkom besied v Klube Nového slova a spoločne s redakciou Slova mu k udeleniu tohto významného ocenenia gratulujeme!

Profesor Josef Šmajs prijal pozvanie Klubu Nového slova a redakcie Slova na besedu v prvom polroku roku 2013.

Autor je predsedom výboru Klubu Nového slova

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama