Je mi ho ľúto...

Počet zobrazení: 4824

Nikto určite nepochybuje, že Robert Fico je tvrdý chlap, ktorý vie priznať prehru a rešpektuje silu súpera. Je to človek, ktorý najmenej potrebuje, aby ho niekto ľutoval. Napriek tomu, že to veľmi dobre viem, predsa musím vysloviť smerom k nemu určitú ľútosť. Pre mňa vždy zostane priamy, čestný chlap, určite náš najlepší politik po roku 1989. Ľúto mi ho je preto, že ho doslova podrážajú vlastní ľudia. Úder pod pás je to najhoršie, čo môže človek nielen v politike, ale aj v živote zažiť. Proti takémuto úderu sa dá naozaj veľmi ťažko brániť a ešte ťažšie sa s ním vyrovnať.  Nad tým, čo včera predviedli niektorí poslanci Smeru v parlamente pri hlasovaní o zmrazení platov ústavných činiteľov, treba vyjadriť iba ľútosť. Bol to predovšetkým Robert Fico, ktorý ich vytiahol na politické výslnie. Bez neho by mnohí z nich dnes nič neznamenali, nikto by o nich nevedel.  A predsa ho teraz podaktorí doslova hodili cez palubu. Ako keby nestačili útoky opozície a médií, tak treba niečo pridať aj z vlastnej kuchyne. Bol som doslova zhrozený z vyjadrení niektorých poslancov Smeru-SD. Proti súperovi sa dobre bojuje, no proti vlastným? Nezávidím mu to.

obleky.jpg  Karikatúra: Ľubomír Kotrha
 

Osobne to, samozrejme, nevidím tak dramaticky. Mnohí si uvedomia, že predčasné voľby by boli koncom ich politickej kariéry a boli by doslova hlúpi, aby si ju jedným hlasovaním prekazili.  A tak, ani nie tak z lásky k vlastnému premiérovi, resp. k strane, ku ktorej aj tak nič necítia, ale z lásky k sebe budú hlasovať za návrh vlády.

Horšie to bude s koaličnými partnermi, ktorí sa bijú do pŕs, že postoj k platom nezmenia. Tu si myslím, že tu sa bude musieť naplniť slovenské príslovie: „Vlk sa nasýti a ovca zostane celá.“ Pán poslanec Hrnko si nekúpi šesť oblekov, ale len tri, lebo to nebude zvýšenie o 1 000 eur, ale len možno o 500. Inak také úbohé zdôvodnenie hlasovania za zvýšenie platov som ešte nepočul. To bol naozaj aspoň pre mňa vrchol úbohosti ústavného činiteľa.

Takže moja ľútosť voči p. premiérovi pramení z toho, že musí pracovať s ľuďmi, ktorí ho dokážu podraziť, keď to najmenej čaká. Viem, teraz si mnohí z vás povedia: však si je na vine najmä sám, že dopustil, aby sa takíto ľudia dostali do NR SR, resp., že sa dal s takýmito ľuďmi do koalície. Po voľbách do VÚC je toto hlasovanie ďalším veľmi vážnym mementom, ani nie tak pre Roberta Fica ako premiéra, ale ako pre predsedu Smeru-SD. Sám som zvedavý, ako sa s touto situáciou vyrovná v najbližšom období. Pokiaľ si neurobí v strane konečne poriadok a neobklopí sa ľuďmi, ktorým bude môcť dôverovať, na ktorých sa bude môcť v ťažkých chvíľach spoľahnúť, bude to mať ťažké a zložité. Navyše, supom obrovsky uľahčí, aby si vysnívanú korisť konečne, bez námahy a pohodlne ulovili.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984