Kto osloví ľavicových voličov?

Počet zobrazení: 4188

Nemám vo zvyku reagovať na názory iných, lebo každý z nás má na ten svoj právo. No teraz urobím výnimku. Keď som si prečítal článok p. Blahu Smer musí oslovovať svojho voliča, napadlo mi len jediné slovo. Konečne. Konečne sa niekto v Smere-SD zobudil z veľmi príjemného sna. Voliči a sympatizanti Smeru sa naozaj dostávajú do akejsi argumentačnej izolácie. Vláda robí síce sociálne opatrenia, no pravicová sila našich médií zohráva svoje. Ale pekne po poriadku.

Osobne si myslím, že jedným z dôvodov neúspechu Smeru-SD bol fakt, že sa príliš zameral na porazenie p. Kotlebu v Banskej Bystrici. Určite to bol dobrý krok, no porazenie extrémizmu či dokonca fašizmu by malo byť základnou úlohou všetkých demokratických strán. Mám dojem, že pokiaľ sa Smer-SD sústredil len na Bystricu, tí ostatní to znamenite využili. Tento krok bolo treba, samozrejme, urobiť, no Smer-SD za to zaplatil. Niečo podobné sme zažili aj my v SDĽ. Vedeli sme, že je potrebné zastaviť mečiarizmus, preto sa išlo do vlády s pravicou. Bol to v tom čase asi nevyhnutný krok, no SDĽ za to kruto zaplatila.

Smer-SD má určite veľmi dobre zmapovanú svoju voličskú základňu. Dobre vedia, že osloviť všetkých nemôžu. Preto plne súhlasím s p. Blahom, že všetky kroky musia smerovať k ich voličom. Základnou otázkou však zostáva – kto? Kto okrem p. Fica ešte dokáže osloviť ľavicových voličov? Okrem neho, možno ešte jeden-dvaja z vedenia, a to je asi ,žiaľ, všetko. Je tu, samozrejme, aj Slovo, no to je len internetové a zo Smeru tam píše asi len pán Blaha. Pritom Smer má v každom okrese, v každom regióne, vo všetkých mestách a v mnohých obciach množstvo straníckych funkcionárov, ktorí zastávajú významné funkcie. Možno sa mýlim, ale ani v Slove, ani v Pravde, ani v okresných médiách nezaznie žiadny názor od týchto straníckych funkcionárov. Naozaj nechcem nikoho uraziť, ale mám dojem, že drvivá väčšina z nich je v Smere-SD len kvôli funkciám. Vedie ma k tomu fakt, že ich strana stráca voličskú základňu a ich to nenaštartuje, ich to necháva chladnými. Možno aj preto a opakujem to už x-krát, títo stranícki funkcionári sú všetko možné, len nie ľavičiari či socialisti.

Mňa, samozrejme, ako totálneho ľavičiara takýto stav mrzí. Denne sa stretávam s ľuďmi, burcujem, presviedčam, argumentujem. Mnohí sa mi čudujú, že ako vylúčený člen Smeru toto robím. Priznávam, že to nerobím z nejakej lásky k tejto strane. Robím to preto, lebo sa desím, že tu budú o pár rokov vládnuť niektorí ľudia z dnešnej opozície.

No vrátim sa ešte k p. Blahovi. Rád čítam jeho články a je dobré, že aspoň niekto v Smere bubnuje na poplach. Pre mňa osobne by to bol ideálny predseda novej ľavicovej strany. No viem však, že sa tak asi nestane. Na to, aby p. Blaha založil novú ľavicovú stranu, je príliš chudobný. Na to, aby mu nejaký mecenáš založil stranu a potom ho on poslušne poslúchal, je príliš hodnotový. Takže – kto osloví ľavicových voličov?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984