Mamojkova pomsta?

Počet zobrazení: 4549

Mojmír Mamojka sa vzdal postu ústavného sudcu, a nemal to urobiť. Ani vládnej koalícii, ani médiám. Isteže, zablahoželali si k úspešnému spoločnému tlaku na nehodníka z Kočnerovej Threemy. No mlčanie Borisa Kollára posivenému svedkovi potvrdilo, že koaliční lídri odhalili Mamojkov geniálny ťah. Z „vyšších“ komunikantov s Kočnerom ostali na očiach už iba oni. Ako inak, mediálny anjel strážca ich okamžite pratal pod krídla. „Smer isto nepremešká príležitosť pripomenúť stretnutia s Kočnerom v podaní Richarda Sulíka alebo Igora Matoviča.“ (komentare.sme.sk, 13. 5. 2020) Tak ho predbehnite, pán komentátor! Keď Kočner rozložil slovenské súdnictvo, médiá by nemali biť na poplach, kto zaškoľoval predstaviteľov súčasnej výkonnej a zákonodarnej moci?

Richard Sulík ani neskrýva, že sa s Kočnerom stretávali pred voľbou generálneho prokurátora a hovorili o „zákulisí politiky. Skúste si to predstaviť. Boli sme úplne nová strana, bez týchto skúseností. Nepoznali sme pozadie. Nevedeli sme kto, s kým, ako.“ (domov.sme.sk, 27. 2. 2012) „Médiá zverejnili údajný prepis komunikácie Igora Matoviča s Marianom Kočnerom. Dohadovali pád Radičovej vlády?“ (hlavne.spravy.sk, 5. 4. 2019) Igor Matovič po zverejnení prepisu uviedol, „že si nepamätá, o čom s Kočnerom komunikoval a je možné, že tam bude aj niečo vážne. Vtedy som o ňom veľa nevedel. O Sulíkovi mi povedal, že si vybavoval u vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku trestné stíhanie voči mne. Ja som sa poďakoval. O čom ďalej sme sa bavili, sám neviem.“ (Tamtiež.) Líder hnutia Sme rodina Boris Kollár mal mať s Marianom Kočnerom tichú dohodu o neútočení.“ (dennikn.sk, 13. 3. 2020) Aj z komunikácie Aleny Zsuzsovej si novinári vybrali a vychutnali iba smerácke hrozienko. „Maznáka“ Martina Glváča. Médiami opomínaný Alenkin ďalší „maznák“ Daniel Lipšic je dnes horúcim kandidátom na funkciu generálneho prokurátora Slovenskej republiky! Nie div, že selektívna a teda zábavná kočneriáda sa nebadane zmenila na plošný a mrazivý kočnerizmus. Posivenému svedkovi je totiž jedno, či sa na Všemohúceho hrá Kočner v Threeme alebo premiér na tlačovkách, fanfarón ako fanfarón! Posivený svedok takisto nerozlišuje, či materiály z policajných sejfov unikajú do redakcií alebo do rezidencií bosov podsvetia. Len ho zaráža, že niektoré informácie z uniknutej Threemy – ako v prípade Mojmíra Mamojku – poskytuje médiám Investigatívne centrum Jána Kuciaka. (icjk.sk, 4. 5. 2020) Posivený svedok nemohol nepostrehnúť, že oficiálny slovník politikov začal splývať so slovníkom mafie. „Keďže politická útlocitnosť bola porazená, Veronike Remišovej ani nebudeme vyčítať, že zverejnila pexeso funkcionárov, ktorí sú podľa nej na odstrel, respektíve už boli odstránení.“ (komentare.sme.sk, 14. 5. 2020) Premiér sa pochválil „prvým skalpom“, niekoho „dal dolu z funkcie“ a avizoval, že ďalší „pôjdu dole rad radom“. (slovensko.hnonline.sk, 21. 4. 2020) Odvolanému šéfovi Štátnych hmotných rezerv sa najprv povyhrážal, že ho „mediálne zareže“. (cas.sk, 23. 3. 2020) Kočnerizmus sa u Matoviča prejavil už vtedy, keď si nahral rozhovor s kamarátom Radoslavom Procházkom – ako Kočner raňajky so Sulíkom –, aby ho vo výhodnom okamihu zverejnil. A Matovič ako premiér ovláda koaličných partnerov tak, ako by to nedokázal ani Krstný otec v majstrovskom stvárnení Marlona Branda...

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková poznamenala, že „M. Mamojka sa mohol funkcie vzdať skôr“. (TA3, bežiace písmenká, 14. 5. 2020) Pani ministerka, ak naozaj ide o slušnejšie a čistejšie Slovensko, nie je tých otáľajúcich viac?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984