Matovičizmus ako znak doby

Počet zobrazení: 3228

Neviem, kto bol generál Milan Lučanský. Bol úplne z inej sféry, s ktorou som nikdy nemal tú česť. Neviem teda, kam ho zaradiť, či k „zloduchom“ alebo, naopak, k „dobroduchom“. Neviem a nemôžem vedieť – podobne ako tisícky mojich spoluobčanov –, či to bol rovný a priamy chlap, alebo mafián, ktorý podľahol mamonu ako mnohí v tejto dobe, a to aj väčšina z tých, ktorí sa práve kvôli mamonu hrabali k moci, teda ku „korytu“, lebo práve tam zavetrili najväčšie „zlaté nugety“. Mohol by som sa domnievať, že keď vyštudoval Pedagogickú fakultu UMB v Banskej Bystrici (1998 – 2003), kde mnohých poznám aj osobne, že to žiadny zloduch nebol. Jeho životopis na Wikipédii – taktiež dosť zmätočný – hovorí, že v policajných službách bol už pred týmto štúdiom a, samozrejme, aj potom. Neviem, čo a prečo študoval a zatiaľ nemám dôvod ani po tom pátrať. To, čo sa my, radoví občania môžeme ďalej dozvedieť z jeho životopisu, sú ďalšie zmätky, ak nie priamo bludy. Odkiaľ? Nuž z našich preslávených médií. Napríklad: „Novým šéfom polície bude Černákov kat: Lučanský si nežije zle! Aha, aký má majetok“ (Nový čas, 31. 5 2018). Alebo: „Generál, ktorý sa nebál Černáka ani Kyselinárov, no jeho meno sa spája s Kaliňákom. Kto bol Milan Lučanský?“ (https://refresher.sk/93009-General-ktory-sa-nebal-Cernaka-ani-Kyselinarov-no-jeho-meno-sa-spaja-s-Kalinakom-Kto-bol-Milan-Lucansky). Tieto bulvárne médiá ako produkt nášho nového kapitalizmu sú naozaj smrť normálneho života, ktorý tu nastal za ostatných 30 rokov! Môžu si vytĺkať zisky, aké chcú, tie sú na úkor morálneho a spoločenského zdravia väčšiny občanov. Riešením by bolo úplne vypnúť tieto stoky humusu čo najskôr a ľudia by hneď začali zdravšie dýchať!

Toto je len malá ukážka a zároveň obrovský škandál. Alebo vlastne ani nie. Pretože celých 30 rokov to, čo tu hýbe slovenskou spoločnosťou, je mamon, bohatstvo, peniaze. Kto, kedy a ako zbohatol? Alebo kto, kedy a ako si niečo kúpil alebo získal či postavil? Musíme predsa vystopovať týchto nových zbohatlíkov, novú oligarchiu! Absolútnym spoločenským a politickým emblémom, teda znakom toho sa stal — „Matovič“, človek, ktorý sa týmto zviditeľnil od prvej chvíle, ako vstúpil do verejnej arény. Zaviedol a zavŕšil „matovičizmus“ ako znak ponovembrovej éry, ktorú sprznil až tak, že nechápem, ako môže Ján Budaj (ktorého si vážim pre iné) s ním sedieť v jednej vláde. Teda matovičizmus = prenasledovanie každého, kto nebodaj má viac ako ja. Ako k tomu mohlo dôjsť, že má viac? Jasné, jedine podvodom a kriminálnou činnosťou. Aká škoda, že Matovič nežije v Španielsku. Isto by už dávno dosiahol odsúdenie Messiho aj Ronalda za ich milióny či miliardy! S vlastným špinavým podielom na zisku z takýchto procesov.

Neviem, kto bol generál Milan Lučanský, ale viem, čo je „matovičizmus“. Je to primitívny, závistlivý a absolútne toxický postoj k životu. Na základe neho si môže ktokoľvek vybudovať svoju osobnú či rodinnú firmičku a zabezpečiť svoju rodinu, lebo toto každý kapitalizmus dovoľuje, ale to je tak všetko. Nech sa páči: ži, ako vieš, hoci aj úmerne svojej stupidite, podvodom a naivite tých, čo ti naletia. Ale nepchaj sa, preboha, do politiky alebo do verejného života, kde by si mal byť nebodaj vzorom a lídrom!

Žiaľ, slovenská politická scéna pod rúškom demokracie dopustila všeličo. Vrátane prezentácie, ba dokonca vplyvu smiešnej zbohatlíckej spodiny.

Neviem, kto bol generál Milan Lučanský, ale viem, že spoločenstvo, ktoré nechá zloduchom víťaziť nad dobroduchmi, je spoločenstvo, ktoré likviduje seba samo. Smrť generála Milana Lučanského táto vláda, ktorá ju má ex offo na svedomí, nijako normálne pre nás, obyčajných občanov stále ešte so zdravým rozumom, nevysvetlila. Preto nech sa matovičizmus a jeho služobníci a služobníčky (Naď, Kolíková atď.) nečudujú, že sa ľudia pýtajú, reagujú a búria. Jednoducho, chceme vedieť, prečo a ako zomrel generál Milan Lučanský. A na to máme ako občania plné právo. Ak to táto vláda nechápe alebo nechce chápať, tak tam nemá čo robiť. Buď preto, že si z občanov robí dobrý deň, alebo preto, že zakrýva vlastnú nekalú činnosť. Tertium non datur.

Neviem, kto bol generál Milan Lučanský, ale viem, že národ, ktorý si likviduje najlepších spomedzi seba, je odsúdený na otroctvo.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984