Reklama

Minister Naď:
Vlado Strmeň je hlupák

Počet zobrazení: 5358

Povstalecký veterán Vladimír Strmeň, ktorý zožal veľký aplauz po prednese svojho prejavu na oslavách 77. výročia SNP v Banskej Bystrici, je podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) nesvojprávny papagáj bez vlastného názoru a schopnosti sformulovať vlastné stanovisko k likvidácii Múzea SNP.

Takýto postoj k zaslúžilému odbojárovi prejavil v televízii TA3 vo večernej relácii Téma dňa 23. septembra. Popri Strmeňovi pourážal všetkých predstaviteľov SZPB, ktorí vystupovali na oslavách Povstania.

Naď nenecháva svojimi vystúpeniami nikoho na pochybách – popri svojom straníckom predsedovi Igorovi Matovičovi je lídrom v prejavoch mocenskej arogancie, povýšenectva a urážaní všetkých slušných ľudí, ktorí si „dovolia“ s ním nesúhlasiť. Popri likvidácii Múzea SNP zamieril svoju nenávisť už aj voči nášmu zväzu a jeho predstaviteľom. A ako už býva jeho zvykom, výdatne si pomáha klamstvami bez oponentúry.
 

SZPB – Mičevovi papagáji

Pred dvoma týždňami v reakcii na otázku moderátora Petra Bielika vyhlásil, že predstavitelia SZPB počas augustových osláv 77. výročia SNP vystupovali s prejavmi, ktoré im napísal dnes už odvolaný riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev:

„Mňa osobne mrzí, že z toho urobil pán Mičev politiku. Mňa osobne mrzí, že som počul, ako čítajú jednotliví predstavitelia SZPB pri akciách na pripomenutie si SNP pánom Mičevom napísané texty.“

tema_dna_nad.jpg
Foto: TA3

Minister obrany SR sa zúčastnil na ústredných oslavách Povstania v Banskej Bystrici, kde za SZPB vystupoval priamy účastník SNP Vladimír Strmeň. Slovami Jaroslava Naďa sa cíti dotknutý a dôrazne sa ohradzuje voči tvrdeniu, že čítal „Mičevom napísaný text“. Keďže jeho vystúpenie navrhol predseda zväzu Pavol Sečkár, ktorý sa tejto príležitosti vzdal v prospech svojho dlhoročného priateľa, Strmeň požiadal autora tohto článku a šéfa mediálneho oddelenia ústredia SZPB o návrhy do vystúpenia.

Navrhovaný text si potom dopracoval na základe vlastných skúseností a zážitkov. Pavol Sečkár potvrdzuje, že mu osobne odovzdal navrhnutý text prejavu, keďže Strmeň vystupoval v mene celého SZPB. A nakoľko existuje aj táto prvá verzia, je možné jednoducho zistiť, čo si zaslúžilý odbojár doplnil sám. Pasáž o Múzeu SNP bola spoločným dielom autora tohto článku a samotného Strmeňa.
 

Naď ponižuje predstaviteľov zväzu

Minister sa zúčastnil aj na oslavách 77. výročia SNP v Bratislave, kde za SZPB vystupoval člen predsedníctva jeho Ústrednej rady a šéf Oblastného výboru Martin Krno. Ten si prejav napísal úplne sám:

„Uráža ma, keď o mne minister šíri, že som nesvojprávny, nemám vlastný názor na jeho likvidačnú politiku voči Múzeu SNP a som odkázaný na texty od Stana Mičeva.“

Krno opakovane dokázal svoj postoj v tejto hanebnej vládnej kauze, keď ju otváral na zasadaní predsedníctva ÚR SZPB a písal o nej v novinách dávno pred oslavami SNP. Keby sa minister Naď prestal narcisticky zaujímať len o seba, svoje názory a zvrátené osobné ciele, mohol by si ľahko overiť, že Krno publikoval komentár v Pravde v duchu svojho neskoršieho vystúpenia už tri mesiace predtým.
 

Klamstvá v priamom prenose

Minister obrany neuviedol v relácii Petra Bielika žiadny nový argument, prečo by malo Múzeum SNP prejsť pod rezort obrany, iba oznámil, že si zachová právnu subjektivitu. Opačné tvrdenia kritikov nazval „kuvikaním“, lenže jeho hovorkyňa presne na túto otázku aj dva mesiace po oznámení dohody medzi ministrami kultúry a obrany priznala, že o zachovaní či strate právnej subjektivity Múzea SNP pod rezortom obrany nie je rozhodnuté.

Naď však nezabudol pripojiť nenávistné poznámky k ľavicovému angažovaniu Mičeva a už tradične pripojil niekoľko klamstiev o jeho zlom riadení múzea. Podporil to údajnými výsledkami auditu, ktorý robilo ministerstvo kultúry. Asi nikoho neprekvapí, že samotná ministerka Natália Milanová (OĽaNO) o takomto audite nepovedala ani slovo, keď Mičeva z funkcie odvolala.

Jaroslav Naď aj týmto potvrdil, kto je autorom celého nápadu na likvidáciu Múzea SNP a jeho podriadenie mocenským záujmom bezduchého obdivovateľa americkej vojenskej moci a obhajcu agresívnej útočnej politiky NATO.

(Text vyšiel v dvojtýždenníku Bojovník 20/2021)
 

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Blogy a statusy