Pád Belehradu

Počet zobrazení: 4680

Napriek jasaniu niektorých intelektuálov, žoldnierov to vlastného falošného presvedčenia a cudzích fondov i čistých a naivných duší, striktne politické rozhodnutie rozdeľovať migrantov do krajín EÚ je v konečnom dôsledku nešťastné. Nesvedčí o humanite, ale o zbabelosti a už vôbec nie o zodpovednosti k budúcim generáciám autochtónnych Európanov. Nie je trestom nesolidárnym a nevďačným postkomunistickým krajinám stredovýchodnej Európy, len ďalším signálom vnútornej rozpoltenosti únie. Tisícky migrantov, poväčšine mladých mužov s hlboko vštepeným odlišným genetickým kódom, to považujú za zbabelosť. A ako učí história, zbabelosť je najlepšou pozvánkou pre útočníka. Obranou a riešením nie sú ploty na hraniciach jednotlivých členských štátov vyvolávajúce hádky, ktorým sa niekto tretí vzadu len smeje, pretože toto je presne to, čo chcel. Západní politici to vedia, a napriek tomu s tým nič nerobia. Je úplne jedno, či nechcú alebo nemôžu.

Riešením je jednotná pozícia a nový Limes Romanus na grécko-tureckých hraniciach. S novými vodcami. Merkelová si pozvala hostí a teraz by ich rada ubytovala v domoch tých, ktorí po návštevníkoch netúžili. A jasná reč. Európa vás nemôže a nebude prijímať na masovej báze. Ostaňte doma. Pokúste sa urobiť si Nemecko, alebo aspoň Slovensko či Macedónsko, ktoré vám nie sú dosť, doma. Každá loď s imigrantmi bude od tohto okamihu zastavená a poslaná do východiskového prístavu. Bezpečne identifikované lode prevádzačov bez ľudského nákladu budú okamžite potopené aj so svojimi posádkami. Ak sa niekto vzoprie, zasiahne letectvo v táboroch islamských radikálov na pobreží severnej Afriky. Ak Rusi a Iránci zasiahnu v Sýrii, do mesiaca bude po kríze v Európe. Turecko musí byť varované, že tichý súhlas a napomáhanie exodu ich pobratimov do Európy bude považované za nepriateľský čin, a to všetkými európskymi štátmi bez rozdielu.

Európa si myslí, pretože jej populácia je k tomu vedená, že je pokroková a tolerantná, pripravená pomáhať za všetkých okolností každému okrem vlastných občanov. Žije v sebaklame, pretože tí druhí k láske a tolerancii neboli vychovaní. Čo je ešte smutnejšie, Európa sa čím ďalej tým viac z vlastnej iniciatívy stáva napriek materiálnym prostriedkom a technológiám bezbrannou. Stalo sa módou prirovnávať akýkoľvek možný politický a morálny appeasement, napríklad vo vzťahu k udalostiam na Ukrajine a údajnej biede migrantov, k Mníchovu. Naporúdzi je aj iná historická paralela. Pád Belehradu v roku 1521, ktorým si Osmanská ríša a bojovný islam otvorili bránu do Európy. Môžeme si myslieť a navrávať čo chceme, inej reči ako jasnej a podloženej činmi títo ľudia zatiaľ nerozumejú. Inak nás čaká nový Moháč a ešte viac.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Komentáre

Obrázok používateľa Sinibaldi
#1
Francesco Sinibaldi
24. september 2015, 17:40

Like a melody.

 

Your delicate

sadness appears

like a melody,

your inner

desire returns

in the ground

with a gentle

behaviour.

 

Francesco Sinibaldi

Obrázok používateľa juraj hocman
#2
juraj hocman
25. september 2015, 10:33


Krásna báseň.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984