Reklama
Reklama

Ples v opere a katastrofálna úroveň slovenských médií

Počet zobrazení: 3954

Naozaj by sme sa nemali zmieriť s tým, čím nás kŕmia, alebo sa nás snažia kŕmiť v súčasnosti väčšinové slovenské médiá. Vskutku už nejde o výchovu čitateľov, o informovanie o dôležitých veciach, ktoré sa týkajú zásadných vnútropolitických i zahraničnopolitických problémov? Naozaj sa nenájde nikto, kto túto úbohú cunami hlúpostí, bulvárnosti a primitívnosti trvajúcu už celé roky zastaví?

Vraj čo má hentá na sebe, aká celebrita čo vtipného a nedajbože aj inteligentného povedala, čo si obliekla, aké to bolo vkusné, alebo aké nevkusné? Vieme kto udrel na gong a ako prebieha program... a to má zaujímať väčšinu obyvateľov Slovenska? Alebo Tehuľka ukázala bruško, tamtá a hentá sa nehanbí fotografovať aj bez plaviek, ako prebieha rozvod týchto celebrít a čo je horšie a až hyenistické: ten má rakovinu, tamtá zomiera osamotená... Aké bude pohlavie potomka tejto celebrity? Známa ikona ukázala svojho potomka...

gong_alan_levine.jpg
Ilustračné foto: Alan Levine / Flickr

No ani nebudem radšej pokračovať ďalej. Nie nadarmo si mnohí čitatelia myslia, že je to plánované a dobre zaplatené odvádzanie pozornosti občanov od podstatných vecí: Ako funguje tento štát, súdnictvo, polícia, aká je životná úroveň miliónov pracujúcich a dôchodcov, aké sú práva pracujúcich reálne, ako je zaistená naša potravinová bezpečnosť, kto sa stará a ako o to, aby fungovala doprava, školstvo, zdravotníctvo... Na to je naozaj oveľa ťažšie písať analýzy a kritiky na mafiánov, politikov, prijímačov dotácií, neziskovky, ktoré nepomáhajú, len vysávajú štátny rozpočet... ako radšej oznamovať hlúposti z plesu v opere.

Verím, že raz príde doba, keď sa plesajúci na takýchto podujatiach budú raz za to hanbiť. Nezávidím ľuďom, ktorí sa na plese každoročne predvádzajú v státisícových róbach s miliónovými šperkmi a hodinkami. Ako vidieť aj z fotografií z minulých ročníkov sú medzi nimi pajáci skôr na poľutovanie, ktorých by si ani dedinská tetka nepostavila na záhradku ako strašiakov do maku. Ukazujú tým nielen pohŕdanie väčšinou tejto spoločnosti, nedostatok taktu a neskutočnú aroganciu, ale hlavne to, že keď primitíva oblečieš aj do kráľovských šiat, nezmení sa.

Takže: Kto udrel na tom plese na gong a ako prebiehal program? Budem vskutku veľmi nešťastný, ak sa to nedozviem do najmenších detailov...

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama