Reklama
Reklama

Posledné varovanie?

Počet zobrazení: 5915

Žijeme vo veľkej neistote. Okravatovaní politici sedia v klimatizovaných sálach a rozprávajú o Grécku, o tej veľkej tragédii, kde ľudia vo voľbách dali hlas voľajakému marxistovi. Ktorý chce rozvrátiť ten náš dobre zabehnutý systém. Kde – nebyť Tsiprasa a Varoufakisa – aj to Grécko by sa „poriešilo“. O čom sa rozprávajú, keď sa vypnú mikrofóny? Majú voľajaké plány A a plány B, vedia, že sú na všetko pripravení, ale nemôžu ľudu prezradiť viac. Zato vševedkovia v diskusiách pod článkami o Grécku, samozrejme, vedia ešte viac: Grékov treba vyhodiť, Európsku úniu rozpustiť, úradníkov vyhnať, komunistov a iných marxistov zavrieť. Nikomu nič nedať, ako nám dobre radil Sulík, ale nikto ho nepočúval. Dlhy narástli, ale – ako povedala v televíznej debate so slovenským poslancom jeho nemecká kolegyňa europoslankyňa – všetky dlhy sa raz škrtnú: revolúciou alebo vojnou. (To aj Sulík zostal pozerať ako puk.)

Tak teda: Grékov von! Každý nech si žije zo svojho a za svoje. Kto je schopný, poradí si, svoje si nedáme a cudzie, ak sa podarí, uchmatneme. Veď tak nás to učia už dvadsať šesť rokov. Nás v kolóniách po bývalom Sovietskom zväze, ale aj ten dorast v Európe. Ktorý už tiež nevie presne, aký zmysel malo slovo solidarita.

Aj teraz ju skloňujú – ale musí to byť solidarita spojená so zodpovednosťou. Tí dolu sa na ňu pekne poskladajú: je to síce málo, čo môžu dať, ale je ich veľa, a ak sa pridá babka k babce... Začalo sa to „nezdravými bankami“ – tak sme sa na ne všetci poskladali, aby bohatí o nič neprišli. A pokračovalo to „reformami“, ktoré nás otvorili svetu. Ktorý sem prišiel nezištne pomáhať, ako inak... Aj v Grécku tak pomáhal: berte si naše pôžičky, kúpte si za ne naše zbrane, plaťte našim bankách svoje úroky. Výsledok je na stole.

Okravatovaní ho riešia, receptom má byť to, čo bolo doteraz čistou otravou. Ak je polovica mladých nezamestnaných (málo vzdelaní, stredne vzdelaní, vysokoškolsky vzdelaní), ak sú v európskej krajine vývarovne na jedlo, aby ľudia nezomreli od hladu, ak dlh po „ozdravujúcich“ kúrach inštitúcií rastie, tak je zrejmé, že nejde o riešenie problému Grécka, ale zastrašenie prípadných iných „dobrodruhov“, ktorí ešte stále veria, že sa dá niečo zmeniť voľbami.

Tušia tí plánovači, že môže byť aj plán C?  Už bez demokracie?

SÚVISIACE:
„Boj Řeků je bojem naším.“ Plný text provolání francouzských intelektuálů

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Komentáre

Obrázok používateľa ľavičiar
#1
Ladislav Hvižďák
01. júl 2015, 09:46

Reagujem prvoplánovo pani Gabika. Čítam a  "zíram" a to sa tu smie tak písať ? Pravdivo.? Tých právd o nás i Únií je však oveľa viac. A bolestivých. Hlavne pre tých 99 %  zo slovače. Svet je naruby. Koministický veľvyslanec z Číny vychvaľuje ako bolo a je perfektne sprivatizovať v Číne a umožniť súkromné vlastníctvo. Nič už nepovedal o ostatných "vymoženostiach" tohto systému. Ako tam funguje socialny systém keď mladí manželia sa neraz musia postarať nielen o deti , ale aj o šiestich dôchodcov.  A naši "pravoverní" sa idú roztrhať ako by len pomohli obyčajnemu človeku hoci aj zvýšením minimálneho dôchodku. Idú voľby. Tých kotrmelcov tu ešte uvidíme veľa. 

Obrázok používateľa Ludovit Hacaj
#2
Ľudovít Hacaj
01. júl 2015, 10:29

Dobrý deň, Vaše označenie „okravatovaní“ je výborné, ja si nepamätám, že by som videl niekde pánov Tsiprasa a Varufakisa v kravate... Ich iné zmýšľanie je rozoznateľné aj opticky.
Plán C je niečo, čo som si doteraz ani nechcel pripustiť. Pre mňa náplň tohto plánu pripomína film Čierny jastrab zostrelený (Black hawk down). Je to film o tom, ako sa šírila demokracia v africkej krajine. Bez demokracie. Totálnym nasadením sily.
Komplexným pohľadom na dianie vo svete by sa nemal zaoberať nikto. Nie je to žiadúce. Preto sa pracuje na iných – lokálnych (?) témach. Podpichnúť Ukrajincov proti susedovi, pošepkať chudobným z Afriky alebo z Blízkeho východu, že v Európe im bude lepšie, v hlavnej vysielacej dobe ponúknuť stupídnu reality šou, aby sa mal národ na čom baviť (hlavne, aby nerozmýšľal), popoludní sa v televíziách môžu aj adolescenti pozrieť, akými rôznymi spôsobmi sa dá zabiť človek, narkoman je celebrita, nepriateľ je vždy rus  alebo arab alebo aspoň nejaký lavičiar,  Američania vždy zachránia svet, pláca za vykonanú prácu je nehanebná požiadavka,  keď chceme mať zaplatené za náš výkon, musíme mať účet v banke, členstvo v odboroch je výpovedný dôvod,  v slovenskom parlamente  sa stále drží strana, ktorá má iba 3 členov a má druhý najväčší priznaný majetok .... Keď to po sebe čítam, tak mám dojem, že som nejako „zdedkovatel“, lebo s mladšou generáciou nájdem na tieto témy spoločnú reč iba vtedy, ak sa oni chcú správať slušne a slušne ma vypočujú. Jedným uchom dnu a druhým von.

Nechcem plán C.

Dúfam, že nebude.
 

Obrázok používateľa datatip
#3
Anton Maslo
07. júl 2015, 18:10

K článku len = 1 + + +

Obrázok používateľa Andrej Sablič
#4
Andrej Sablič
08. júl 2015, 20:48

°°°Čítam a  "zíram" a to sa tu smie tak písať ? Pravdivo.? °°°

Zrejme nepoznáte dokonale prepracovanú obranu kapitalizmu. Už v 60-tich rokoch si kapitalizmus vypracoval takzvanú „Frankfurtskú školu kritiky“. Jej zmyslom je kritika všetkého za každú cenu. V takto vzniknutom chaose kritiky sa stráca jej zmysel a hľadanie východiska. Podstata problémov kapitalizmu (základná bunka) sa tak zabalí do, na prvý pohľad  nesúvisiacich problémov ktoré potrebujú samostatné riešenia a na riešenie podstaty tým neostáva priestor. Máme celu radu „ľavicových strán“ a každá má vo svojom programe „systémovú zmenu“ ale každá si pod ňou vysvetľuje niečo iné alebo dokonca nič. Pospisujú desiatky problémov a desiatky riešení a každý má pravdu tu svoju a pritom spoločnosť im zomiera pod rukami len preto, že nie sú schopné sa zjednotiť na spoločnej podstate (bunke) týchto problémov a spôsobe jej odstránenia. Táto „ľavicová skade ruke skade noha“ je najdokonalejším obrancom kapitalizmu ktorá naletela na zákerný spôsob kapitalizmu pri svojej ochrane.

Koniec koncov sam to potvrdzujete slovami °°°Tých právd o nás i Únií je však oveľa viac.°°°

Nuž čo sa dá robiť? ľudovo umelecká činnosť víťazí nad vedou a tak jej všetci tlieskame!

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama