Premena
Matoviča-demokrata
na ľudového diktátora

Počet zobrazení: 5202

Všetko je možné, aj takýto zdanlivý nezmysel. Človiečik kandiduje do parlamentu a na post slovenského premiéra ako demokrat až superdemokrat. Keď sa dostane do vytúženého kresla, odrazu zistí, že nevie, čo by mal robiť, a tak začne vymýšľať. No čo už laik vymyslí? Zvyčajne nezmysly.

V tej chvíli si pomyslí, že by mal naozaj niečo rozhodnúť – a tak sa začína nekonečné bludisko nezmyslov. Najprv povyhadzuje nevhodných ľudí zo štátnych úradov a dosadí tam no... Do toho zasiahne vyššia moc – príde na Slovensko covid a vtedy je potrebné rozkazovať, či zakazovať. Najprv posekíruje ošetrovateľky, ktoré pracujú v Rakúsku, potom zavrie školy, ale aj výrobne a predajne. Dôchodcov donúti chodiť do obchodov iba ráno dve hodiny – a šlus.

matobook843.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Medzitým prepukne neočakávané rodeo – vrcholoví politici vlády sú podvodníci, tituly získali podvodmi. No premiérovi to nevadí, veď ide o našich ľudí. Verejnosti odkáže, že ak trvá na prešetrovaní plagiátorstva, tak môže prijať zákon, ktorým siahne na tituly tisícom absolventov, veď ako sám povedal, majú v hlave náš...tá. Tým je otázka plagiátorstva počas tejto vlády vyriešená.

Potom nastala hra s obchodmi, obchodnými centrami a neskôr aj so športovými štadiónmi. Koľko kde môže byť ľudí, ako majú byť rozmiestení a pod. Ukázalo sa, že je naozaj skalným Trnavčanom. Slovan Bratislavu riadne vyceroval za to, že diváci na futbale neboli tak rozmiestnení, ako prikázal. Zanedlho bol futbal aj v Trnave – tam boli stovky fanúšikov úplne nakope, pričom za bránkami bolo prázdno. No to nič, veď to sú moji rodáci!!

Matovič si zriadil aj akési akoby poradné skupiny „expertov“, ktoré riadia štát zaňho (je to protiústavný akt). Tam sa zišli podobní arogantní diktátori, ktorí zakazujú a prikazujú – no zatiaľ ľudí nebijú, ani nevešajú. Zriadi si Matovič aj milície, ktoré budú robiť poriadok s neposlušnými občanmi? Asi by si mal, lebo už medzi nich začína patriť aj prezidentka a prokurátori. No na prvýkrát iba napomenul prezidentku, aby poslúchala (jeho výsosť) a prokurátorka ho priamo rozhorčila – ako si dovoľuje oponovať jeho zákonu?

Teraz vymyslel spolu s vrchným infektológom či deratizátorom, že by dietky mali v škole sedieť s rúškami. No mali by mať aj ruky za chrbtom a ráno zaspievať oslavnú pieseň na Igora Matoviča. Ľudí z Ukrajiny však otvorene vpúšťa k nám, škoda, že ich nejde osobne privítať a objať.

Je evidentné, že spoločne aj s ministrom zdravotníctva (škoda že nie zdravia) pripravujú ďalšie lahôdky, teda zákazy – možno zatvoria školy, možno zakážu výrobu a Slovensko bude v ....

Parlament, vlastne stranícke zhromaždenie Igora Matoviča, usilovne prikyvuje hlavami, veď nato im ich príroda dala. Opozícia je dnes na to, aby niesla zodpovednosť za všetky politické aj sociálne neduhy. Pol roka vlády sa doteraz nijako osobitne pozitívne neprejavilo. Občianske združenia, ktoré toľko hovorili o nástupe demokracie a slobody, nedokážu napomenúť vládu a parlament, aby sa správali ústretovo a užitočne voči občanom.

Úžasným prejavom cárovlády bola výmena okresných prednostov – takáto arogancia a mocenská tyrania tu ešte nebola - a napríklad Transparency International nič. A skupinky, ktoré vedeli a mohli kritizovať a napádať vlády od Mečiara až po Fica (s výnimkou Dzurindu a Radičovej) sú také dojaté, že nemajú ani slova a tak mlčia. Žeby to bol príkaz?

Médiá iba občas tak na pol úst vyslovia nejakú kritiku, no pokiaľ možno neškodnú, aby bolo zachované zdanie objektívnosti. Veď premiér sľúbil poslušným médiám milióny, tak sa treba slušne správať a zaslúžiť si odmenu.

A tak sa nám vytúžený a masami milovaný demokrat mení na ľudového diktátora. Prečo ľudového, no preto, že to všetko robí pre ľudí. Stranícke, ani osobné záujmy tu nehrajú predsa žiadnu úlohu. Igorovi Matovičovi ide o dobro pre ľudí, no mnohí to nechcú pochopiť (ani ja nie). Voľby sú ešte ďaleko, no ktovie, či naozaj...

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984