Prestaňme mlčať

Počet zobrazení: 4359

Súčasnú politickú situáciu azda najvýstižnejšie charakterizuje známe slovenské príslovie, pravda, mierne upravené: „Nebude z Igora slanina, ani z Borisa baranina.“ Na úvod si dovolím pripomenúť, že všetky expresívne a vulgárne výrazy uvádzané v komentári nie sú tak úplne mojimi, dali by sa skôr vyjadriť parafrázou známeho, „počuli ste slovo Matovičovo“. Sú tiež vyjadrením hlasov obyčajných ľudí, pravda nie tých štyroch Matovičových.

Každému súdnemu človeku dochádza po ostatnej tlačovke premiéra trpezlivosť. Posledné ilúzie o Matovičovi totiž padli. Po priam cirkusovom predstavení, ktoré predviedol, ak mal ešte niekto aké také ilúzie o premiérovi, musel ich úplne stratiť. Jeho psychopatické sklony sa naplno prejavili.
 

Výzva ľuďom: staňte sa eštébákmi
 

Na tlačovke sa prejavila hrubá neúcta premiéra k ľuďom. Ako inak nazvať výzvu premiéra, aby občania do pár dní doslova lustrovali, udávali, „bonzovali“, hlásili pochybenia kandidátov, ktorých, mimochodom, vybral jeho poslanecký klub, podľa jeho pokynov. Ak tam budú podľa neho „grázli a nímandi“, tak za to nebude niesť zodpovednosť on, ani OĽaNO, ale občania, čo boli ticho a nenahlásili prešľapy jeho kandidátov.
 

Vulgárny slovník hodný kočiša
 

To že premiér nevie a nie je schopný riadiť štát, to hádam už vedia všetci občania na Slovensku a celé zahraničie, pravda, okrem neho samotného. Ale to, čo predvádza na svojich plačovkách, je vrchol nielen nevkusu, ľudskej úbohosti, ale i prejavom primitívnosti najhrubšieho zrna. Svojimi vyjadreniami prekonáva štvrtú cenovú skupinu a posledného vagabunda v krajine. Pripomeňme si, čo hovorí napríklad pri personálnych zmenách, inak aj podľa neho čistkách, „dám ich dole, ... budem zbierať ich skalpy, ... treba ich zlikvidovať, ... úplne všetci sú zlodeji a mafiáni“.

Znevažuje a vydiera aj svojich koaličných partnerov, ktorí sú síce k ničomu a jemu podobní, ale predsa len o triedu lepší ako on. Hovorí „vy stiahnete chvosty“, ak nezahlasujete za odvolanie Kollára, robíte len divadielko, ste nímandi. Možno má pravdu, veď on najlepšie vie, ako sa robí divadlo a ako sa zavádzajú, klamú a manipulujú ľudia.

Podobne je to s jeho vyjadreniami o novinároch. Ako opozičník do nebies vychvaľoval novinárov a médiá. Dnes im nevie prísť na meno. Ak nesúhlasia s jeho názorom, ba čo i len si dovolia pýtať sa, poučuje a znevažuje ich. Hovorí „vy neviete počítať, čítať, nerozumiete obrázkom“. Nuž a oni sa len čudujú, veď nič iné si ani dovoliť nemôžu, lebo čo by povedali ich mecenáši a oligarchovia podporujúci túto vládu hochštaplerov.
 

Zrazu mu na čistote politiky nezáleží
 

Bezcharakternosť je základným znakom „nášho“ premiéra. Mohol by som to dokumentovať na nekonečnom rade príkladov, ale pre ilustráciu možno stačia len tri. Pri Dankovej diplomovke sa bil do pŕs, žiadal jeho odvolanie až likvidáciu, po parlamente behal s tabuľkami ako nepríčetný. Ak sa niečo, mimochodom, oveľa závažnejšie stalo jeho koaličnému partnerovi, tak morálka a princípy musia podľa neho ísť v „záujme koalície bokom“. Podobne si robil selfíčka s kumpánmi vo Francúzsku, v Monaku pred údajnou vilou Počiatka, ako i na cyperských schránkach, kde sa prezentovala Penta. Bolo by to chvályhodné, keby mu ekonomické podozrenia jeho koaličných partnerov akosi vôbec nevadili.

Do tretice, pred voľbami táral o odpolitizovaní štátnej správy a všetkých verejných funkcií. Realita je však horšia ako za Mečiara. Ľudí vyberá bez odbornosti, a to dokonca i na väčšinu ministerských postov či za šéfov strategických inštitúcií v štáte. Vrcholom zosmiešnenia štátnych úradov je spôsob výberu 72 prednostov okresných úradov. Je to výsmech odbornosti a odpolitizácie úradov, ak poslanci parlamentu vyzbieraní z ulice, vyberajú vedúcich predstaviteľov úradov v okresoch. Ľudia, samozrejme, vedia, že nešlo o výber, ale o nábor systémom, kto ešte nemal funkciu, nech sa hlási u súdruha Žinčicu.
 

Ako premiér stratil charakter
 

Stalo sa to ihneď po jeho nástupe do funkcie. Slováci zvyknú hovoriť: „Zabudol vôl, že teľaťom bol.“ A tak všetko, čo vyznával a proklamoval ako opozičný poslanec, zrazu nie je pravdou. Našich ľudí skutočne nahrádza, ale „Našimi ľuďmi 2020“, možno i to číslo bude sedieť. Všetky prešľapy sú v poriadku, odbornosť je na príťaž, stačí lojalita a slepá poslušnosť vodcovi.
 

Na Slovensku vládne anarchia a politický absolutizmus
 

Štátnik a osobnosť, akým bol Gustáv Husák, sa musí v hrobe obracať. Podobne aj novodobým premiérom, ako boli Mečiar, Dzurinda, Fico a Pellegrini, aj napriek ich chybám, musí prísť nevoľno, ak táto nová „demokracia“ má na čele vlády takého predsedu, akým je Igor Matovič. V súvislosti s úrovňou a morálkou súčasného premiéra sa tak dá len znovu pripomenúť: „Ó, Bože, ako hlboko som klesla.“

Práve keď som dopisoval tento politický komentár, skončila sa dvojtýždňová fraška. Poslanci predsedu parlamentu, samozrejme, neodvolali. Prišlo i stručné vyhlásenie Borisa Kollára. Jeho podstatou bolo, „nezáleží kto ,aký má charakter, ideme ďalej“. Nič nové sme sa nedozvedeli, len sa potvrdilo, čo väčšina národa už vie, koalícii na ľuďoch, hodnotách a morálke vôbec nezáleží, ide jej len o moc a korytá.

Prestaňme preto mlčať, lebo i teraz platí, kto mlčí, ten svedčí!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984