Reklama
Reklama

Revolúcia – virulencia beznádeje

Počet zobrazení: 3314

Kedysi boli revolúcie cestou z bezvýchodiska. Vždy boli tragické a vždy boli sklamaním. Vždy ich niekto musel organizovať. Vždy boli nenávratné. A či skôr nevratné? (Ako tie filmové láhve, ktoré sa už potom neplnia, podobné politickým sľubom.)

Novinkou konca 20. a začiatku 21. storočia je, že „revolúcie“ sú cestou DO bezvýchodiska.

V čom to je?

Pre The Telegraph (27.3.2014) je Timošenková „jailed former prime minister“ (uväznená bývalá premiérka). Dnes však už nie je až taká uväznená, ako skôr bývalá. Pravda, pre The Telegraph – je to jedno. Nádej zomiera posledná. Čo keby z tohto slzavého mráčika ešte zapršalo?… Ukrajinský komentátor The Telegraph Colin Freeman na uvedenom mieste zdôrazňuje, aby sme nezabudli, že pani Júlia je aj „the leader Ukraine’s Orange Revolution“, teda, ďalej slúžiaci, líder oranžovej revolúcie. Ak je však Júlia Timošenková ešte stále, aj dnes, aj v tejto chvíli „the leader“, potom oranžová revolúcia trvá. – Strácam v tom orientáciu, Colin… Existuje ešte nejaká minulosť? Existujú vôbec dejiny?

Áno, pravda je – a už sme to tu mali – všetko je stále to isté. Dookola. Dejiny sa opakujú, „najprv ako tragédia, potom ako fraška“ (Marx).

A revolúcia JE, len ak je permanentná.

Trockizmus na stránkach The Telegraph, to je to, čo ma dnes udivuje. Páchne to pušným prachom. Infantilne sa totiž nazdávam, že ani Lev Davidovič nemal na mysli permanenciu samu pre seba. Šlo o ten prach. Na jednej strane je to komodita – a to ostatné: puf!

Klaunov oranžový klobúčik…

Akí sú lídri, taká je revolúcia.

Prišlo mi ľúto Baraka Obamu, keď pred niekoľkými hodinami presviedčal z Bruselu tento náš smutný svet, že Kosovo vzniklo referendom. Kde sa na webe vzalo Obamovo JD (doktorát práv)? Alebo to bolo len také… prerieknutie?

Na snímke: Euromajdan. Zdroj:rutv

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
     

Komentáre

Obrázok používateľa P.Guman
#1
Pavel Guman
30. marec 2014, 20:24

Pred pár dňami v Petrohrade pred konzulátom USA mladí ľudia zorganizovali slávnostný akt. Mladá žena odovzdala dvom pracovníkom konzulátu bochník chleba (podľa tradície) a srdečne im poďakovali za ich politiku v minulom období na Ukrajine (za tzv. revolúciu), že im - Rusku- prinavrátili späť Krym.... jeden sa zmohol len na "spasíba,spasíba", druhý sa tváril veľmi kyslo....

 

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama