Reklama
Reklama

SYRIZA, PODEMOS, UKIP, FRONT NATIONAL, AFD... Prežije EÚ bez Európanov?

Počet zobrazení: 4881

Streda, 25. 3. 2015, Klub slovenských spisovateľov
Organizátori: Proforum, Friedrich Ebert Stiftung

Moderuje:
Robert Žanony, Proforum

Diskutujú:
Radovan Geist, Euractiv
Martin Muránsky, Inštitút ASA
Brigita Schmögnerová, Proforum

Videozáznam: Mgr. art. Julián Bosák

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Komentáre

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#1
Peter Zajac-Vanka
30. marec 2015, 10:28

Dal som si tú námahu, počúval som, aj keď "nemusím" takéto fóra, ktoré namiesto o sociálno-ekonomickej situácii slovenského obyvateľstva riešia "problém EU".

Nuž, čo povedať a ako to zhrnúť po vypočutí: "Problém Európska Únia" je ozaj problémom... opäť, ako v roku 1989, sme nastúpili do vlaku, v ktorom síce lokomotíva vyzerala atraktívne a personál vlaku sa tváril prívetivo, ale nik nepovedal, kadiaľ sa bude vlak uberať a ako veľmi budú železničné koľaje hádzať. A že vlak bude brzdiť a dôjde mu para.

Lebo, veď - zaznelo síce "objasňujúcim" a obhajujúcim spôsobom, ale predsa len takmer unisono sklamanie z projektu Európska Únia. Martin Muránsky: Európsky projekt bol chápaný ako projekt mieru...nuž, ale ak to konfrontujeme súčasnosťou (sám to pripustil), nie je to dnes už projekt mieru. Môj názor: ba naopak, politici a lídri EU ako keby zabudli na Hitlera a fašizmus a veselo si to štrádujú rovno do vojny v záujme "sbvetových trhov" a liberálnej demokracie.

Pani Schmognerová: neviem, či to napíšem doslovne, pokúsim sa zhrnúť - projekt EU bol myslený sociálnodemokraticky a boli pri ňom sociálni demokrati - ale postupne boli vytlačení a celý projekt EU i jej ekonomickej a politickej "politiky" je neoliberálny  ( a ja pridám svoj názor: a to v časoch, keď sa to pre Európu najmenej hodí).

Zjavne sem nebol privolaný žiadny taký ekonóm, ktorý by bol "nalial čistého vína", že chronická kríza kapitalizmu sa len prehĺbila a namiesto rečníkov, ktorí sa tvária, že finančné krízy sú zažehnané, by naplno povedal, že sa topíme v dlhoch, insolventnosti a v úplne nevyhovujúcej hospodárskej politike.

Nuž, človek si tov vypočuje, pomyslí si... a ľutuje, že voľby do Euroarlamentu nie sú každý rok. A kedže nie sú - začínam i ja hlásať - poďme preč od toho projektu EU, lebo nás to potopí spolu s ním!... 

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama